علی عربی، کوچ بین‌المللی زندگی و کسب و کار

علی عربی

مربی بین‌المللی زندگی و کسب و کار، روانشناس انرژی

روانشناسی انرژی

بنیان‌گذار متد دوپینگ ذهن با تجربه‌ی بیش از ۴۰ متد روانشناسی انرژی

تألیف و ترجمه

نویسندگی و ترجمه‌ی صدها مقاله، کتاب و فیلم‌نامه به زبان‌های فارسی و انگلیسی

کسب و کار

استراتژیست برندینگ، دیجیتال مارکتینگ و روابط تجاری بین‌الملل

طرح طلایی و من


وسعت دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر، سرعت آن بی‌حد و مرز و روابط در پیچیده‌ترین حالت ممکن است. یک بوگاتی‌ست که نیمه شب با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت، در جاده‌های تو در توی بارانی در حرکت است. یک لحظه درنگ و یک حرکت اشتباه، منجر به انتخاب یک مسیر اشتباه در کل زندگی‌ست. عمر کوتاه است و گاه دور برگردانی نزدیک نیست. این‌جا فرصت تردید نیست. دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند مدیریت فردی و طراحی یک استراتژی دقیق، ظریف و هدفمند چه در زندگی و روابط، و چه کسب و کار است.

اما آیا پایبندی به استراتژی‌ها به این سادگی‌ست؟ مسئله این‌جاست که در سرعت بالا تو کاملا غریزی عمل می‌کنی. اطلاعات و دانش طی یک مکانیزم دفاعی مغز در این لحظات حساس به طور کامل محو می‌شود. و این‌جا رد پای مهم‌ترین موضوع در زندگی انسان معلوم است. ذهن و ضمیری که در این سرعت بالا کنترل ما را بر عهده دارد.

طرح طلایی و کوچینگ منبع درآمد من نیست و این از نحوه‌ی فعالیت پر از وقفه‌ی این سایت و سایر پلتفرم‌های اجتماعی روشن است. چنل بیش از ۵ هزار نفری یوتوب ما با بیش از یک میلیون دقیقه تماشا در سال، مانتایز (درآمدزایی دلاری از طریق تبلیغات) نشده. نیازی به این درآمدهای هرچند آسان ندارم. طرح طلایی فقط برای بیان حرف‌های تازه و پاره کردن الگوهای کهنه، رایج و خطرناک در کسب و کار و زندگی، با یک انگیزه و اشتیاق شخصی راه‌اندازی شده است. من با کوچینگ و همراهی فارسی زبان‌ها و غیرفارسی زبان‌های کل جهان، با بینش‌ها، دانسته‌ها، داستان‌ها و تجربیات در کنار مربیان و انستیتوت‌های جهانی و ایجاد روابط فرهنگی بین‌الملل از هند تا برزیل، امروز برای ایجاد فضایی نو این‌جا هستم. فضایی بی‌پرده که در آن تمرکز به جای دانش، ذهن ناخودآگاه است.

کوتاه از سوابق

 

 

مؤسس طرح طلایی و بنیان‌گذار دوپینگ ذهن

همکاری با پائولو کوئیلیو (نویسنده معاصر برزیلی)

همکاری در اخذ نمایندگی دائم ایران از شرکت دکوراسیون سلطنتی ولادیمیر پوتین، شرکت گرندکور روسیه

همکاری با دانشگاه فردوسی مشهد

همکاری با دانشگاه بهار مشهد

همکاری با کالج هنر و طراحی ونکوور

ایجاد روابط بین‌المللی با چین، ترکیه، روسیه، امارات متحده، تایوان، برزیل و کانادا

همکاری در انتقال تکنولوژی رفع آلودگی هوای تهران

اخذ نمایندگی دائم دکوراسیون سلطنتی روسیه، اختصاصی ولادیمیر پوتین

اخذ نمایندگی دائم دکوراسیون سلطنتی روسیه، اختصاصی ولادیمیر پوتین

اخذ نمایندگی دائم دکوراسیون سلطنتی روسیه، اختصاصی ولادیمیر پوتین

تجربه ۴۰ متد روانشناسی انرژی از سال ۱۳۸۴ خورشیدی

بعد از سال‌ها تلاش و دوندگی و ارسال پیش‌نویس‌های متعدد، بالاخره در سال ۱۳۸۷ خورشیدی در ارتباطی مستقیم با پائولو کوئلیو، موفق به ایجاد قرار همکاری در انتشار کتابی بزرگ با این نویسنده‌ی برزیلی شدم. یک‌سال بعد، اتفاقاتی عجیب زندگی‌ام را زیر و رو کرد. در سال ۱۳۸۸، آرش حجازی ناشر و مترجم ایرانی پائولو کوئلیو در قلب حوادث این سال حضور داشت. ندا آقا سلطان در دستان او جان داد؛ آرش حجازی از ایران گریخت و با حمایت کوئلیو در مقدمه‌ی کتابی معترضانه از او، مسیر همکاری و روابطش با ایران برای همیشه بسته شد.

این کتاب نافرجام، “پادشاهی زمین” نام داشت و ۹۰ درصد مراحل تهیه‌ی آن طی شده بود. موضوع، ارتباط یک دنیای موازی با هویت و احساسات ما و درک برخی انسان‌ها از آن بود.

همکاری پائولو کوئلیو و علی عربی

آخرین نوشته‌ها

۴.۴/۵ (۷ Reviews)