چگونه قدرتمند شویم؟ تنها راز قوی و بی‌رحم شدن

بعضی ضربه‌های عاطفی حتی از داغ عزیز سنگین‌تر است و به همین خاطر پرسش چگونه از نظر احساسی قوی و بی‌رحم شویم و چگونه شخصیت قوی داشته باشیم، از پرتکرار‌ترین پرسش‌هاست.

 

راه‌های بی‌رحم شدن


در کمال تعجب تو می‌گویم، برخلاف تصور عمومی، بی‌رحم بودن و درنده بودن صفت بدی نیست. در واقع هیولای درون تو، بزرگ‌ترین تضمین آرامش و عشق در زندگی توست. چطور؟ حتما همین حالا این ویدیو را که پرکارترین ویدیوی طرح طلایی است، تماشا کن.

این صحبت چیزی‌ست که جامعه نمی‌خواهد بدانی. چرا که جامعه نیاز به گوسفند بیشتر دارد، نه شیر. و از نظر خیلی، خیلی چیزها برای دانستن نیست.

در پایان این ویدیو حس عجیبی داری. چون صحبت از موفقیت و شیر شدن و شیر بودن، تا به امروز به شکل یک شعار بوده. این صحبت یک تابو هست، چون شیر شدن یعنی هیولا شدن. شیر بودن یعنی درنده بودن اما آرام بودن. چگونه قدرتمند شویم؟ اگر قوی شدن فقط یک راز داشته باشد، راز چیزی‌ست که این‌جا می‌شنوی. این چیزی‌ست که اعتماد به نفس و عزت نفس واقعی به همراه دارد.

 

تماشا در یوتوب

 

روزی پرسیدم از نظر شما آیا رسیدن به آرامش نیاز به رسیدن به خشونت دارد؟ و از پاسخ خیر اکثریت ناراحت شدم. هیولای درون تو باید بیدار شود.

هیچ زمان مثل امروز، مردم نیازمند شنیدن این صحبت نبوده‌اند. ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کن و در پخش این صحبت همراه ما باش.

در این ویدیو کل فیلم‌ها و صحنه‌های هرچند کوتاه، با دقت و وسواس انتخاب شده است. و اگر از قبل تماشا شده باشد، انتقال مفهوم و درک صحبت به بهترین شکل صورت خواهد گرفت.

متن صحبت‌های ویدیو این‌جا نوشته شده، اما دیدن تصاویر این ویدیو ضروری‌ست و در پایان، بخشی ضروری از سمینار “ملاقات با سرنوشت” تونی رابینز قرار دارد که این‌جا نوشته نشده.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

تا هیولای درونت آزاد نشه و به آرامش نرسه، آرامش توی زندگیت نداری.

 

چگونه شخصیت قوی و محکم داشته باشیم


آیا رسیدن به خشونت برای رسیدن به آرامش ضروریه؟ جواب خیر تو، یک اشتباه خطرناکه. تا آخر با من باش. انسانی که هیولای درونش رو بیدار نکرده و قابلیت رسیدن به خشونت نداره، همیشه قربانی فردیه که این قابلیت رو داره. اما، صحبت خشونت نیست، قابلیت داشتن خشونت، برای رسیدن به توانایی کنترل اونه.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

@c.aliarabi

تا هیولای درونت بیدار نباشه، تو قربانی هستی و توی قربانی قبل از همه، نزدیکاتو قربانی می‌کنی… زنت شوهرت بچت مادرت پدرت… ما روی بهشت زندگی نمی‌کنیم. ظلم از در و دیوار می‌ریزه اگر، تو قابلیت رسیدن به خشم رو نداشته باشی. انسان قربانی مدام در جنگ بیرونی و درونیه، در جنگ بیرونی همیشه مغلوبه و به جنگ درونی فرو می‌ره. و علاوه بر پایین کشیده شدنِ روز به روز از زندگی مالی و عاطفی، آتیش جنگ درونیش هر روز شعله‌ور تر می‌شه و بالاخره از کوتاه‌ترین دیوار و نازک‌ترین جای ممکن، به بیرون فوران می‌کنه.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

فوران به نازک‌ترین جای ممکن یعنی به افرادی که بیشتر از همه به تو نزدیکن، یعنی ضعیف‌ترین‌ها. و تو که با ترس این هنجار اجتماعی، فرار از خشم و هیولای درونت رو انتخاب کردی، در جایی که نباید یک هیولای غیرقابل کنترلی.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

تا دندون تیز در نیاری، محاله بتونی به خودت احترام بذاری. چون قابلیتی رو نداری که عده‌ای دارن و قربانی این عده هستی. فلسفه هنرهای رزمی مبارزه نیست، بیدار شدن و بزرگ شدن و قابلیت مبارزه هست. چون تا آمادگی مبارزه وجود نداشته باشه، آرامش وجود نداره.

 

الزامات قوی شدن


حق دور شدن از مبارزه و جنگ وجود نداره. اگه فردی سر راه قرار بگیره، قدرت کافی برای دور کردنش بدون درگیری رو داری. تا این قابلیت رو نداشته باشی دور شدن از هر جنگی، یعنی فرار، نه یک انتخاب. تا دندون نداشته باشی، صلح و آرامش تو یک اجباره نه انتخاب. نبودن قابلیت خشونت نشان از یک فرد ضعیفه. خشونت برتری نیست، اما وجود قابلیت خشونت و توانایی کنترل اون، یعنی قدرت.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

می‌دونی چرا کاراکترای منفی و خاکستری اینقد مطرح و محبوبن؟ چون این فریاد هیولای درونه که می‌خواد آزاد بشه. تو بخشی از وجودت رو زندانی کردی له کردی، نه کنترل. اگر هیولا آزاد بشه اگر دندون در بیاری، تو می‌فهمی خطرناکی و با دونستنش قبل هر چیز تو به خودت احترام میذاری. دیگران وقتی بهت احترام میذارن که تو به خودت احترام میذاری.

 

چگونه ذهن قدرتمند داشته باشیم


چرا شیر سلطانه؟ چرا این‌قدر بهش علاقه داریم و تاج روی سرش می‌ذاریم؟ چون نماد هیولای آزاد و کنترل شده‌ی درونته. قابلیت اوج خشونت و بی‌رحمی رو داره، دندون تیز داره، اما در جای لازم توانایی کنترل داره. آرامش داره. این علاقه‌ی هیولای درونته که می‌خواد آزاد بشه و به آرامش برسه. سایه‌تو خفه نکن. سایه خفه شدنی نیست، یاد بگیر باهاش زندگی کنی.

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

هیولای له شده و تاریک و خشمگین تو، توی جهنمه و برات نه عشق می‌ذاره نه آرامش نه زندگی نه اعتبار. هیولای آزاد و آرام تو بزرگ‌ترین تضمین آرامش و عشق در زندگیته. هیولای درونت رو بیدار و کنترل کن و در آرامش، حق خاموش کردن جنگ درونی و بیرونی‌تو به دست بیار.

کامل‌ترین مقاله افزایش قدرت به زبان انگلیسی: https://www.wikihow.com/Be-Mentally-and-Emotionally-Strong

 

چگونه از نظر احساسی قوی، بی‌رحم و قدرتمند شویم؟ تنها راز قدرت

 

تماشای این ویدیو ضروری‌ست. صحبت‌های تونی رابینز تنها در ویدیو قرار دارد.

 

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

همین حالا با اشتراک طرح طلایی از تازه‌ترین مطالب و به‌روز رسانی‌ها مطلع شوید.

کاربرانی که این مطلب را دوست داشتند از این موارد نیز استقبال کرده‌اند
ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.