بهترین راه برای برگرداندن عشقم چیست؟ پرسش از علی عربی – قسمت اول

اولین قسمت از برنامه ویدیویی پرسش و پاسخ با علی عربی به سوالی در خصوص بهترین راه برای برگرداندن عشق از دست رفته اختصاص داره و تماشا برای هر فردی که در رابطه شکست عاطفی، بی‌توجهی و بلاک شدن تجربه می‌کنه، ضروریه.

 

اگر تمایل به اطلاع از نحوه کارکرد قانون جذب عشق دارید، ویدیوی مربوط به آن را تماشا کنید. این ویدیو گفتگویی شامل صحبت‌های تکمیلی و سیاست‌های درست در رابطه است.

من تا امروز به سوالای زیادی توی سایت پاسخ دادم، اما توضیحات کوتاه سوال‌ها و زمان خیلی محدود من، هیچ‌وقت اجازه‌ی یک پاسخ جامع و با کیفیت رو در کامنت‌های سایت نداده. تنها راه این بود که به سوال‌های محدود، جواب‌های کامل بدم. به همین خاطر این برنامه رو راه اندازی کردم تا با جواب به سوالای ضروری شما، هم پاسخ جامعی به شما و هم خیلی سوال‌های مشابه بقیه داده باشم.

این برنامه یک کوچینگ یک به یک نیست. من تمام سعیم رو تو ارائه یک پاسخ جامع می‌کنم، اما چیزی که ما می‌بینیم برگ خشکیده‌ی درخته. نمی‌شه این برگ رو رنگ زد و تازه کرد. ریشه که درست بشه، برگ‌ها بی‌تلاش زیبا می‌شن. بررسی ریشه‌ای نیاز به یک گفتگوی کامل داره. هر قضاوت من و هر راهکاری که توی این برنامه ارائه می‌دم، بر مبنای اطلاعات محدود پرسش شماست. برای یک مشاوره خصوصی فقط به این صفحه مراجعه کنید.

 

پرسش از علی عربی، قسمت اول:

بهترین راه برگرداندن عشقم چیست؟ چه کار کنم؟


تماشا در یوتوب

دوره بازگشت به عشق علی عربی

 

جزئیات مسئله را در ویدئو بشنوید

 

سلام، وقت‌تون بخیر

یک رابطه با جذابیت تو زندست. فکر نکن برطرف کردن نیاز به عشق و توجه و اهمیت تو رو جذاب می‌کنه، اینا اگه یک طرفه باشه، تو رو به شدت پایین می‌کشه. وقتی تماست پاسخ داده نمی‌شه، بدترین کار تماس دوباره‌س. وقتی علت بی‌توجهی رو می‌پرسی و چیز ناراحت کننده‌ای نیست، بدترین کار اصرار بیش از اندازس. این‌جا باید یک فاصله برای بالا کشیدن خودت و ترمیم رابطه ایجاد بشه.

سه ماه و نیم چهار ماه زمان زیادی برای شناخت کامل و حتی پیدا کردن علاقه‌ی واقعی نیست. نمی‌گم مورد شما این‌طوره، نمی‌تونم بگم چون چیز زیادی نمی‌دونم، اما ما نباید هر فعل و انفعال شیمیایی خوب داخل بدن رو عشق بدونیم و بر اساسش برای آینده تصمیم بگیریم. ۱۱ سال اختلاف سنی داخل ایران می‌تونه مشکلات زیادی به وجود بیاره. اگه شما دهه هفتاد به دنیا اومده باشی و ایشون ۶۰، یک فرهنگ و رسوم کاملا متفاوتی توی روابط تجربه کردین و دیدین. فرهنگ هم چیزی نیست که این به این راحتی‌ها تغییر کنه. چون ریشه در ضمیر ناخودآگاه داره.

این اصرار زیاد شما برای نرفتن بی‌خبر با دوستان‌تون، نشون می‌ده که توی این ۴ ماه حداقل اینو فهمیدین که رفتن‌تون باعث ناراحتیش می‌شه. احتمالا به دوستش هم نتونسته بگه به تو اعتماد ندارم و موضوع رو این‌طور تعریف کرده.

 

@c.aliarabi

تکالیف برگرداندن معشوق


نمی‌خوام از تغییر دادن ایشون حرف بزنم. شاید با هر تلاشی هم تا ابد همین فرد باقی بمونه. یا انتخابش می‌کنی یا کنارش می‌گذاری. اگر تفاوت فرهنگی زیادی دارین، من پیشنهاد می‌کنم از این فرصت برای یک تجدید نظر توی رابطه استفاده کن. اما اگر انتخابش کردی، باید بدونی ما، یا باید زندگی و خوشحالی خودمون و رابطه‌مون رو بخوایم یا مردم رو. نمی‌شه هر دو رو تمام مدت با هم داشت. اگر نتونی نه بگی، اگر برای خوشحال کردن و راضی کردن مردم پا روی خواسته‌های خودت و پارتنرت بذاری، قطعا رابطه‌تو خراب می‌کنی. ما نمی‌تونیم نه بگیم چون نیاز به توجه و دوست داشتن بقیه داریم. هر چه این نیاز بیشتر باشه، ما سست تریم و در واقع اون اهمیت و علاقه‌ی واقعی که دنبال بودیم رو هرگز به دست نمیاریم. چون مهم‌ترین عامل جذابیت، عزت نفس ماست.

به جای اصرار زیاد، فقط یک بار یک نه قاطع لازم بود. وقتی مردم تو رو به عنوان یک شخص قاطع شناخته باشن، دیگه اصرار به کاری که نمی‌خوای انجام بدی هرگز نمی‌کنن. با این وجود، حق این رفتار و جدایی با تو رو نداشته. و تو باید با ادامه دادن به زندگیت و بی‌توجهی به این کار پاسخ بدی. نه هیچ چیز دیگه.

شما اعتماد به نفس پایینی داری. برای حفظ رابطه باید اعتماد به نفس و عزت نفس خودت رو بالا ببری. در سایت psychalive.org اطلاعات بیشتری در خصوص عزت نفس هست که اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی داری مطالعه شو پیشنهاد می‌کنم. این کارو نمی‌شه فقط با یک دوره انجام داد. نیاز به هدف گذاری درست و حرکت مستقیم بدون انحراف تو مسیر ارزش‌های خودت داره. ساده بگم، اگه اون چیزی که از یک فرد ایده‌آلت می‌خوای نیستی و کارایی که برات ارزشمنده انجام نمی‌دی، بدون شک عزت نفس پایینی داری. این قانونه. با یک برنامه درست از روی تقویم، دیسیپلین خودت رو پیدا کن.

برای بیرون اومدن از بلاک، هر کاری جز بالا بردن ارزشت، اشتباهه محضه. ارزش خودت رو بالا ببر و بذار اینو متوجه بشه. فکر کن ببین چطور می‌تونی نامحسوس نشونش بدی. این زمان فرصت خوبیه. باید بذاری دلتنگت بشه. ساخت هر چیزی نیاز به زمان داره. تو باید خودت رو از نو بسازی. به دوست مشترک‌تون دیگه برای آشتی اصرار نکن. خبرش رو می‌بره و همه چیز رو خیلی خراب‌تر می‌کنه. سکوت امروزش رو باید تماشای ارزش و بالا رفتنت بشکنه. نه هیچ رفتار تو. تغییر کن و بذار که این تغییر رو درونت ببینه.

 

بهترین راه برای برگرداندن عشقم چیست؟

 

راه‌های برگرداندن معشوق


خبر خوب اینه که همون طور که خودت می‌دونی، هنوز دوستت داره و فرصت داری. اما این فرصت زیاد نیست. اگر امروز تو بری سمتش، بار بعد زودتر از این باهات تموم می‌کنه چون راه تنبیهت رو یاد گرفته. و یک رابطه با جدایی‌های زیاد، سست می‌شه. رابطه مثل یک نوزاده که نیاز به مراقبت لحظه به لحظه داره و حتی بعد ده سال هرگز مستقل نمی‌شه. هیچ وقت نمی‌شه. یک نوزاد ابدیه و نیاز به مراقبت ابدی داره. دائم دقت کن که همه چیز باید دو طرفه باشه. تا زمانی که می‌خوای این رابطه پابرجا بمونه، باید مواظب رفتار و حرفات باشی و این یک استراتژی درست لازم داره.

ما به هیچ عنوان نباید خودمون رو بیش از اندازه نیازمند یک رابطه نشون بدیم. با کار پیدا کردن جلوی مغازش، دیگه می‌دونه هر لحظه که بخواد می‌تونه از جاش بلند بشه و شما رو تماشا کنه. که علاوه بر نشون دادن نیازمندی زیادت که خودش قاتل جذابیته، دیگه اصلا زمان لازم برای دلتنگ شدن و احساس نیاز به دست آوردنت رو نداره. همین قدر که می‌دونه شما اون‌جا هستی کافیه. اگر نیاز به کار اون‌جا داری باید یک استراتژی خیلی درست و دقیق داشته باشی که قطعا نیاز به یک گفتگو داره. از امروز دو روز خودت رو از دنیا و تکنولوژی دور کن. گوشی و لپ تاپ رو کنار بذار و به تمام شرایط بدی که توی این رابطه یا رابطه‌های قبلت پیش اومده فکر کن. علت واقعی اون شرایط رو کالبد شکافی کن تا ذهنت باز بشه. باید از طرف تو چه اقدامی می‌شد که اون شرایط پیش نیاد؟ باید بتونی جلوی تکرار این شرایط رو بگیری. الان وقت رسیدن به خودته نه هیچ چیز دیگه.

استفاده از قانون جذب با انجام مراحلی که قبلا گفتم رو به طور روزانه توصیه می‌کنم. استفاده از قانون جذب به این شکل، می‌تونه یک هواپیما رو از زمین بلند کنه که بدون دانش و مهارت و دیسپلین لازم سقوطش حتمیه. چه بخوای چه نخوای، نمی‌تونی تمام روز مثبت باشی و تجسم کنی و فرکانس خودت رو با خواسته‌هات هم‌جهت کنی. اگر می‌خوای یک هواپیما رو از زمین بلند کنی، باید مهارت روندنش رو هم به دست بیاری. اما نترس، کار سختی نیست. اراده و تلاش و صبر و حوصله لازم داره.

باز می‌گم، این برنامه گفتگو نیست، پرسش و پاسخه و تمام صحبت من بر اساس اطلاعات محدودی هست که شما به من دادی. و ممکنه یک قطعه مهم رو نداده باشی. و شاید خودت هم از وجودش بی‌خبر باشی. توی این دو روز، سعی کن پیداش کنی. این زمان و فاصله چیز بدی نیست. در واقع رابطه تو مرحله‌ی امروز شما، شدیدا محتاج این زمانه. زندگیت رو تا جایی با کارایی که برات واقعا با ارزشه پر کن که بعد از بازگشت و تماسش هم، زیاد از حد هیجان زده نشی. کتاب زندگی خود را طراحی کنید رو مطالعه کن و تمریناتش رو با دقت انجام بده. موفق باشی.


برای شرکت توی این برنامه باید مسئله رو با صدای خودتون به تلگرام @tarhetalayi ارسال کنین. عده‌ای درخواست ارسال متن دارن و اعلام کردن دوست ندارن صداشون توی این برنامه پخش بشه. اگر ضرورت واقعی باشه، قطعا براتون اهمیتی نداره. این ضرورت “دقیقا” چیزیه که توی این برنامه دنبالش هستم.

و تا امروز بیشتر از ۱۰۰۰ درخواست صوتی به دست ما رسیده. عزیزان، مدیریت پیام‌های خصوصی اینستاگرام و تلگرام با بنده نیست. این شبکه‌ها فقط برای رزرو جلسات و هماهنگی با منه.

کشف بهترین راه برگرداندن عشق از دست رفته، نیاز به اطلاع از فاکتورهای زیادی هست که در دوره‌ی بازگشت به عشق که در اواخر تابستان ۹۹ در این سایت عرضه می‌شه به طور گسترده باز می‌شه.

 

 

همین حالا با اشتراک طرح طلایی از تازه‌ترین مطالب و به‌روز رسانی‌ها مطلع شوید.

کاربرانی که این مطلب را دوست داشتند از این موارد نیز استقبال کرده‌اند
77 کامنت
 1. Zahra

  بابت جوابتون و راهنماییتون خیلی ممنون…من الان اوضاع جدیدی که پیش اومده اومدیم پیش دوست مشترکمون اما اون شک کرد که من اینجام نیومد میخواستن آشتیمون بدن‌..بعد الان دوستش گفته که شهریار عشق سابقش برگشته بخاطر همینه اینجوری میکنه حتی گفته که به من بگه که اون دختره هست اگه میخواد باشه چون ۳۰۰ میلیون به دختره بدهکاره بعد حرفشو پس گرفت گفت من ازیکی دیگه شنیدم …نمیدونم باور کنم یانه حتی نمیدونم چیکار کنم چیو باور کنم..خب من دوسش دارم و اونم منو دوست داره بعد اینکه باااون دختره ۷،۸ سال باهم بودن واینکه مثل اینکه چندین بار دختره بهش خیانت کرده واسه همینه بهم زده بود باهاش موقعی که بامن دوست شد فکرکنم دوماهی بود که کات کرده بود باهاش به منم دلیلشو نگفته بوددکه چرا فقط گفت باید میرفت دنبال زندگیش من ازاینور اونور شنیدم ..لطفا راهنماییم کنید واقعا ازتون ممنونم

  1. علی عربی

   سلام، من تاکید کردم ازشون نخواید برای آشتی دادن. خیر باور نکنید. خواهش می‌کنم به صحبت‌های من دوباره گوش بدید. شما باید برید کنار مدتی.

 2. Zahra

  درمورد کارمم که رو به روی مغازشه چیکارکنم دولتی هم هستش

  1. علی عربی

   فقط سعی کنید رو به رو نشید. خودتون رو بی‌تفاوت نشون بدید.

 3. احمد

  بقیه قسمت ها کی گذاشته میشه اگر میشه تو وویس بگین

  1. علی عربی

   این برنامه هفتگی هست. و تمام تلاش من پاسخ جامع به صد نفر، با یک سوال هست.

 4. Zahra

  همونطوریکه گفتم دوست مشترکمون بهم گفت که شنیدم پرسیدم از کی گفت فلانی همونی که باهاش رفته بودم بیرون..گفتش که حدود یک ماهی هستش که آشتی کردن با اون خانم و اینکه بخاطر بدهکاریش مجبور شده یا درکنارشم احساسش بوده نمیدونم این موردو…بعد اینکه گفتم خب درمورد من چی گفته که امروز نیومد گفت گفته که نمیخوام بیشترازاین ناراحتش کنم اگه میخواد درکنار اون خانم من هم باشم گفت قبول میکنی همچین چیزیو گفتم معلومه که نه اماحداقل خودش میومد اینارو بهم میگفت نه اینکه این شکلی بخواد منو کوچیک کنه من بااینکه الان دوسه هفته نیستش الان دوستش اومده بهم گفته باهم حرف بزنیم من قاطعانه گفتم نه چون ارزش براش قائل بودم همینطوربرای خودم من اهل خیانت نبودمو نیستم حتی یک لحظه بهش فکرهم نکردم اون چطوری میتونه اینطوری کنه حداقل میومد بهم میگفت گفت روش نشده..(قبلا گفتم که منوببینه همه چیزو فراموش میکنه و فقط بغلم میکنه وبو میکشه و مدام بوسم میکنه) حدس میزنم یکی بخاطراین یکی هم بخاطر خجالتش نیومده…بعد دوستش گفتش که خیلی درب و داغون شده زندگیش رو هواست ازاونورم داداش بزرگش بهش گفته چندروز بهت فرصت میدم همه چیزو درست کنی و زن بگیری..از طرفی هم ایشون اعتیاد به قمار دارن اونم قمارای خیلی بزرگ مثلا ۱۰۰ میلیون میبره یا یوقت ۲۰۰ میلیون میبازه الان مدام همش عصابش خورده…اینم گفت که اون ۷،۸سال باهاش بوده توچه توقعی داری منم گفتم یک ماه اول دوستیمون من بهش گفتم گفت تموم شده مدام برای قانع کردن من هرکاری میکرد گفت خب اونموقع فکر برگشت به اونو نداشته گفتم خب پس من چی گفت زندگیتو بکن و ادامه بده…منم گفتم برو بهش بگو ازش متنفرم دیگه هیچوقت جلوم سبزنشه حتی اسمشونشنوم شمارشم نبینم به دوتا دوستاش گفتم..اما بعدش پشیمون شدم به اون یکی گفتم اگه پرسید بگو چیزی نگفت…استادالان من نمیدونم چیکارکنم ازاینور دوسش دارم ازطرف دیگه هم اون دختره هست ودلم برای اونم میسوزه اونم ازوجود من خبرداره البته نمیدونم بهش گفته کات کردم یانه ولی میدونم که خبر داشته…ازطرف دیگه هم ازدوست داشتن فردموردنظرخودم باوردارم یعنی همین دوهفته پیش بود من ناخونم گیرکرد شکست اونقدر اون بجای من حالش بدشد و دستمو محکم گرفته بود من بهش میگفتم هیچی نیست نترس یا نگاهاش معروف بود انقدر باعشق نگاهم میکرد وقتی پیشش بودم مثل پرنسسا باهام برخورد میکرد حتی یه ظرف نمیزاشت جابه جا کنم غذا رو خودش میزاشت تودهنم کمتر از عروسک خانومم عشقم نمیگفت چه تلفنی چه رو دررو دستامو هربار فقط میگرفت بو میکرد منوبغلش میکرد انقدر بهش آرامش میدادم درعرض ۲ دقیقه خوابش میبرد بعد اینکه همیشه بهم میگفت هیچ چیز منوتورو ازهم نمیتونه جدا کنه جز خیانت تو من تورو باهمه چیزت قبول دارم…به دوستش گفتم الان من استخدام شدم روبه روی مغازه چیکارکنم هی باید ببینمش گفت نه راحت برو بیا اونم زیاد نمیاد مغازه که…الانم واتساپمو پاک کردم اینستاگرام همو نداریم تلگرام هم اون فکرکنم پاک کرده چون خیلی وقته که آنلاین نشده…از طرفی دیگه هم خواهرم میخواد یه جشن خیلی بزرگ برای فارغ التحصیلیم بگیره که همه ی اون دوستا و حتی خودشم دعوت کنه…نمیدونم چیکارکنم تنها چیزی که میدونم اینه که دوسش دارم…ممنون میشم بازم راهنماییم کنید چون واقعا نمیدونم چیکارکنم…ازتون خیلی مچکرم خیلی خیلی زیاد.

  1. علی عربی

   سلام، رفتار اول خوب بوده. اما باید کنار می‌کشیدید. من دوست دارم این صحبت‌های منو آویزه گوش کنید. این میزان علاقه‌ای که گفتید خب قطعا بسیار استثنائیه. کنار بکشید بگذارید فضای لازم به وجود بیاد. اونو با عشقش به خودتون تنها بذارید. نه بهتره رو به رو نشید و اگر چاره ای نیست، یک برخورد خیلی نرمال و حتی سرد بکنید.

 5. Zahra

  اینم بگم که قبلا گفتم که خیلی حسود و حساس هستن شنیده بود صاحب رستورانی به من پیشنهاد داده منو باخودش برد اونجا که نشون بده من باایشونم بعد چندروز پیش توی اینستاگرام از پیج رستوران همون آقا بهم پیام دادن که سلام من فلانیم اما من جواب ندادم اسکرین شات گرفتم فرستادم واسش گفتم خواستم درجریارن باشی همین.

 6. مینا

  سلام سوال من این هست آیا امکان پشیمون شدنش یا بازگشتش وجود داره؟؟
  حدود ۱۰ماه پیامی ازطریق واتس آپ با پسری که قبلا خیلی کوتاه همکار بودیم ارتباط داشتم تو این مدت بخاطر مشغله اش و دانشجو بودنش خیلی فرصت ملاقات ازطرف ایشون نداشتیم فقط دوبار همو دیدیم…تو این مدت ایشون سه بار پیشنهاد رابطه ی محدود جنسی را مطرح کردن که هربار با مخالفت من همراه بود آخرین باری که مطرح کردن ومن نه گفتم باکمال آرامش گفتن که باشه نظرت محترمه و پرسیدم که بازم رابطه با منو میخوای گفت بله رابطه مگه فقط سکسه؟ به فاصله دوروز بعد اون یه موضوعی پیش اومد که ازطرف بنده بود و اصرار داشتم خانومی رو که جز فالوراش بودن آنفالو کنن که نکردن منم گفتم اگه نمیکنی پس خداحافظ ….بهم گفت که اگه به همین راحتی می ری برو ولی فک برگشتنتم بکن …فرداش میام دادم عذرخواهی کردم گفتن اشکالی نداره اما بهانه پشت بهانه که من نمیتونم رابطه ادامه بدم و این حرفا …..منم اصرار نکردم و گفتم من رابطه زوری نمیخوام و براش آرزوی موفقیت کردم و خیلی راحت کات کردیم بدون کوچکترین بی احترامی ….درضمن ایشون منو اول تو اینستا آنفالو کردن که واکنش منو ببینن ….ولی همچنان تو واتس آپ استاتوسای منو دنبال میکنه و میبیند…درضمن اعتقادی هم بر بلاک نداره…ممنونم از اینکه منو راهنمایی میکنین ‌…درضمن هردو پزشک هستیم

  1. علی عربی

   سلام، بله امکان وجود داره اما قطعیتی نیست. همیشه در بهترین شرایط هم درصدی احتمال منفی وجود داره.
    

   زمان کافی برای پاسخ کامل به سوال‌های طولانی شما نیست. و از طرفی، می‌دانم رزرو مشاوره خصوصی برای هر کسی مقدور نیست. به همین منظور، برنامه ویدئویی پرسش و پاسخ طرح طلایی (کلیک کنید) را راه‌اندازی کرده‌ایم.
 7. احمد

  استاد من گفتم قبلا با یک خانم که مطلقه اس و بچه داره رابطه ی هشت ماه ای داشتم و قرارمون بر این بود باهاشون ازدواج کنم ولی من به دلایلی به ایشون نگفتم چون نمی‌دونستم رابطه با ایشون کجا پیش می‌ره که چند سال پیش یک ماه تو عقد بودیم و جدا شدیم و باعث شد خیلی دلخور بشه و کات کنه با اینکه تو این هشت ماه هیچ بدی ازم ندیده و باهم خیلی خوب بودیم من وقتی کات شد دستپاچه شدم و کلی عذر خواستم و واسطه فرستادم و قسم خوردم که بنظر نتیجه عکس داد شما گفتی یک ماه بهش پیام ندم الان می‌بینم پروفایلش عاشقانه شده و مثلا با کسی دیگه در ارتباطه دوستش بهم گفت که الکیه با کسی رابطه نداره گفتین یکماه بهش پیام ندم بعد از یکماه باید چیکار کنم ؟؟؟ اصلا شانسی برای برگشتنشون هست یا نه چطور رفتار کنم

  1. علی عربی

   سلام، شما با من مشاوره‌ای نداشتید. رابطه نیاز به بررسی همه جانبه داره من به هیچ عنوان نمی‌تونم یک راهکار درست به این شکل ارائه بدم. به همین خاطر این برنامه راه اندازی شده. هم رفتار و بک گراند شما باید بررسی بشه و هم ایشون. اما این فرصت دو ماهه چیزیه که در همه حال، در این شرایط نیازه. قطعیتی برای برگشت هیچ زمان وجود نداره، اما اولین کاری که باید انجام داد احترام به این زمان و فاصله در این شرایطه. ممکنه همه چیز بهانه باشه و فرد از یک سال قبل با کسی در ارتباط. این‌ها با بررسی رفتار مشخص می‌شه نه با کامنت شما. اما هر چقدر دست و پا بزنید بیشتر پایین می‌رید. وقتی کسی ترک‌تون کرد و شما اصرار کنید، فقط شرایط رو وخیم‌تر می‌کنید. بله شانس در همه حال هست. من روابطی رو بعد از گذشت یک سال درست کردم.
   به صحبت‌های این ویدئو با دقت بیشتر و بارها گوش بدید. راهکار تمام شرایط مشابه این‌جا به طور کلی گفته شده.

   1. احمد

    من مطمینم با هیچکس رابطه نداشته تو این هشت ماه واقعا تو دلش نفوذ کرده بودم و همو میخاستیم احساسش به من بیشتر از احساس من به خودش بود حتی دور بریاش میگفتن قید احمد رو بزن دانشجوی پزشکیه ولی تو مطلقه ای با یک بچه خانوادش قبول نمیکنن و در یک سطح نیستین ولی من گفتم جایی برای نگرانی نیست و از خودش و دخترش مراقبت میکنم رفتاراش نگاهش مطمینم منو میخاست الان پروفای عاشقانه گذاشته ولی کاملا مطمینم با هیچکس نیست یا میخاد لج منو دربیاره یا میخاد بدونن که تنها نیست بهش پیشنهاد ندن از این دوتا بیرون نیست اگر واقعا میدونستم منو نمیخاد راحت میزاشتمش کنار همه چی آسون بود فقط وقتی بعدا بهش گفتم که چند سال پیش یکماه تو عقد بودم اعتمادش بهم سلب شد و رد فعلش منطقی نبود که رابطه رو کات کنه

 8. Zahra

  سلام استاد،همونطوریکه گفتید من انجام دادم زندگیمو ادامه دادم نه به ظاهر بلکه واقعا ادامه دادم،،برای مدیتیشن و تجسم خلاق هم شبا زیر دوش حموم انجام میدم خیلی انرژی میگیرم و تجسمامم بنظرم خیلی قوی و پرانرژیه چون حس میکنم دقیقا اونجا توی تصورم هستم،،،بعداینکه من هنوز نرفتم سرکار تواون فروشگاه احتمالا تایک هفته ی دیگه استخدامم کامل بشه برم،،تواین مدت خیلی رو خودم کار کردم نقاط ضعفمو نوشتم روشون کار کردم عزت نفسم واعتماد بنفسم خیلی رفته بالا وابستگیم نسبت به ایشون کاملا ازبین رفته،،،شروع کردم به تفریح و گردش و کارهای مثبت مثل بیمه کردن خودم و ازاینجور حرفا،،فقط اینکه چندروز پیش همین دوستان مشترکمون ازمون خواستن که بریم پیششون باخواهرم رفتیم اونجا دوستانشون بودن همینطور برادر طرف من،،برادرش منونمیشناخت موقع معرفی گفتن که زهرا دوست دختر برادرته که من گفتم بود تموم شد همه پرسیدن چرا چجوری شماکه انقدر خوب بودین باهم چرا ازپس امتحانای رابطتون نتونستید بربیاید یعنی هیچکدومشون جز دوسه نفرشون که خبر داشتن خبر نداشتن…منم گفتم نشد دیگه من نتونستم بربیام اون مشکلی نداشت و خیلی مرد خوبی هم هست که تابحال دیدم،،،بعد برادر ایشون خیلی دور و ور من میگشت که تابحال به زیبایی طبیعی شما ندیدم و همشون ازم خیلی تعریف کردن،،،بعد برادرشون چندباری بامن حرف زدن از عشق سابقشون که خودم پرسیدم،،،منو بلند کردن چرخوندن وموقع رفتن به من اصرار کرد با ماشین من بیا منم ازخواهرم اجازه گرفتم رفتم گفتم درمورد برادرت میخوای حرف بزنی گفت نه شمامهمون ما بودی میخوام که صحیح و سالم برسونمتون گفتم که اها فکرکردم چون دوست برادرتون بودم گفتش که برادر من الان کجاست گفتم نمیدونم حتماپیش عشقشه گفت خب دیگه،،،بعد دستشو دراز کرد که دستشو بگیرم من نگرفتم گفت ناراحتی ازپیش من بودن گفتم نه احساس امنیت میکنم برعکس گفت بهتره که بری پیش خواهرت و منم گفتم هرطورراحتی من پیاده شدم و سوارماشین خواهرم شدم..اینم بگم که ایشون خیلی مست بودن خیلی زیاد،،،حالا نمیدونم رو چه حسابی این حرکت رو کردن

 9. Zahra

  بعداینکه یکی ازدوستان خواهرم فالگیر و دعاگر هستن بدون اینکه من بخوام برام فال گرفتن گفتن طرفم حسی به من نداره و مادرش براش دعا زده ازدواج میکنه…من اصلا ذره ای توجه نکردم به حرفاش

 10. Zahra

  این سوال رو هم دارم که من تاچقدر باید ازش فاصله بگیرم؟چقدر نباید منو ببینه و هیچ پیام و زنگی بهش نزنم و ارتباطم رو قطع کنم؟

 11. Zahra

  از گذاشتن عکس و فیلم ازخودم که فقط خوشحالی و شادبودن و گشتن هستش هم توفضای مجازی که میبینه هم نباید دیگه بزارم؟

 12. Zahra

  اینم بگم که من دفعه ی قبل باقانون جذب کارکردم و با ترفندی از سمت خودم اما خودش نمیدونه که ازسمت من بود آشتی کردیم،، یعنی قانون جذب رو نه بطور حرفه ای اما بلدمش و جذبای زیادی داشتم درمورد کار پول تحصیل مادی معنوی

 13. نازی

  با سلام خدمت شما استاد عزیز و با تشکر از سایت بسیار عالیتون
  من ازتون چند تا سوال دارم
  ۱.من از یکماه پیش که از عشقم جدا شدم صبحها با دلشوره بیدار میشم و بعد در طول روز سعی میکنم آروم شم. شما برای غلبه بر استرس صبحگاهی چه راهی رو پیشنهاد میدین
  ۲.آیا توی این شرایط میتونم شروع کنم به تکنیک جذب برای برگردوندن عشقم؟ یا باید اول اضطراب از بین بره؟
  ۳.مدیتیشن و تصویر سازی رو تا چه مدت باید ادامه بدیم؟ یعنی تا چند روز؟ و هر بار چه زمانی رو بهش اختصاص بدیم؟
  ۴.برای پاکسازی ضمیر ناخودآگاه چه تکنیکهایی پیشنهاد میدین؟
  ببخشید سوالات زیاد شد

  1. علی عربی

   سلام و سپاس از شما، مدیتیشن و تصویرسازی رو هر روز بی‌پایان ادامه بدید. همون‌طور که نفس کشیدن رو ادامه می‌دید. بله اضطراب باید از بین بره حتما آموزش مدیتیشن من رو ببینید. پاکسازی ضمیر ناخودآگاه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری هست که در کل زندگی ممکنه انجام بدید. ابتدا این مطلب رو ببینید. برای پاسخ کامل در برنامه شرکت کنید.

 14. نازی

  جناب عربی عزیز آیا دلتنگی در طول روز امکان داره فرآیند جذب رو دچار مشکل کنه؟

  1. علی عربی

   خیر همون‌طور که گفتم، بزرگ‌ترین نیرو برای فعال کردنش هست.

   1. مهیا

    سلااااام تو روخدا جوابمو بدین
    عشقم بعد از شش ماه که تموم شدن رابطمون گذشته و هیچ صحبتی هم با هم نداشتیم دوباره منو تو یکی از شبکه های اجتماعی بلاک‌ کرد و به کل شماره هامو پاک کرد الانم میدونم با کس دیگه ایه بنظر شما چیکار کنم چرا بلاک کرد با این که اثلا بهش پیام نمیدادم انجاام این کارها برای منی که یک ماه بیشتر باهاش در ارتباط نبودم و بعد از اون هم منو بلاک کرد صدق میکنه؟؟؟؟؟؟

    1. علی عربی

     سلام، اگر حتما رابطه‌ای شکل گرفته ممکنه از ترس تماس شما باشه اگر نه، نشونه وجود احساسات تازه به شماست.

 15. Zahra

  سلام آقای عربی من امروز روز اول کاریم بود توی محل کارم تلفن ممنوعه من برای اینکه به خواهرم زنگ بزنم که بیاددنبالم رفتم جلوی در داشتم حرف میزدم فردمورد نظرمو دیدم که اومد بیرون بادوستاش داشت میخندید دقیقا روبه روی من بود امامن حواسمودادم جای دیگه باتلفن حرف زدم چنددقیقه روبه روی هم بودیم نمیدونم دید منویانه ولی حسم میگه که دید بعد از حدودا ۴۰ روز منو دید اما عکس العملی نشون ندادیم حس و حال عجیبی دارم خیلی دلم براش تنگ شده خیلی

  1. علی عربی

   سلام، همدلی رو درون‌تون تقویت کنید. همدلی عمر انسان رو طولانی و از کم شدن حجم عمومی مغز بعد از ۳۰ سالگی جلوگیری می‌کنه. تمام قسمت‌های این برنامه رو ببینید و با افراد احساس همدلی داشته باشید تا هم خودتون احساس بسیار عالی پیدا کنید و هم پاسخ‌های بنده رو خوب درک کنید.

  2. ساناز

   سلام اقای عربی من با قانون جذب فرد مورد نظرم دوباره به سمت من اومدن خیلی خیلی ازتون ممنونم اما من هیجان زده شدم و احساس می کنم یکمی زیاد روی کردم و درخواست دیدن دوباره ی همو اول من مطرح کردم ایشونم با اینکه خودشون می دونن دلتنگن و اینو ابراز کردن گفتن که نه دوباره گفتن که همو فراموش می کنیم منم زنگ زدم اما دیگه صحبتی نکردم و گفتم اوکی و ایشونم گفتن نتونسن جواب بدن ولی من دیگه حرفی نزدم به نظرتون الان باید چیکار کنم ؟ و درضمن خودشونم نمیدونن که چرا دیگه نمیخوان ادامه بدن و خیلی یهویی و سر یه چیز الکی رفتن طبق گفته هاتون باید عزت نفسمو ببرم بالا و رها کنم که تقریبا فکر میکنم بتونم این کارو کنم اما میخوام بازم راهنماییم کنین خیلی ممنون بابت وقتی که میذارین

   1. علی عربی

    سلام، این صحبت همیشه من که قانون جذب هواپیما رو از زمین بلند می‌کنه اما بدون دانش زمین می‌خوره، برای همین شرایطه. قطعا قبل از هر چیز باید روی عزت نفس خودتون کار کنید و بعد روی استراتژی‌های لازم در رابطه.

 16. Zahra

  همدلی یعنی چی؟چجوری باید انجامش بدم؟

  1. علی عربی

   همدلی یعنی دیدن مسائل و مشکلات مردم از چشم خودتون و احساس درد بقیه. صحبت‌های بقیه رو گوش بدید و به درد مردم توجه کنید. این در اولین مرحله باعث آرامش شماست. همدلی برای بقیه نیست، برای خود ماست و مثل اکسیژن ضروری.

 17. نازی

  وقت بخیر آقای عربی
  یه سوال ازتون دارم. من و عشقم بعد از جدایی توی اینستاگرام همدیگه رو داریم هنوز. ۲ تا سوال
  ۱.آیا یواشکی دنبال کردن پستهای ایشون فرآیند جذب رو مختل میکنه؟
  ۲. به نظرتون من از خودم عکس بذارم بهتره یا نذارم؟

  1. علی عربی

   سلام، این کار اشتباهیه. باید قبل از هر چیز اجازه بدید دلتنگی کدورت و خاطرات بد رو پاک کنه.
   ایشون رو آنفالو کنید و اگر پیج پرایوت هست، بگذارید مشکلی نداره. دنبال کردن ایشون اجازه نمی‌ده بتونید رها کنید.

 18. Hosein

  سلام

 19. Hosein

  سلام وقتتون بخیر استاد گرامی.من ۲۱سالم هستش من از دختری خوشم اومده که البته اوایلش خیر ولی بعد از این که چند نفر اطرافیان مارو تشویق کردن به باهم اشنا کردن احساس کردم دختر مورد علاقه ام هستن چند سالی از من کوچیک تر هستن.چندین باری که در ارتباط بودیم در فضای مجازی ایشون باز گو کرده بودند که از رابطه های مجازی خوششون نمیاد و به همین خاطر من به ایشون پیشنهادی ندادم ولی ایشون کاملا در جریان این که من ازشون خوشم میاد بودند.چند وقت اول اشنایی بود که من دیدم ایشون یکم غیر عادی تر به من اهمیت میدن پیگیر میشدن رفته رفته کمتر شد ما فقط در دورهمی ها همدیگر رو لاقات میکردیم حتی یک بار که با دوتا از دوستان دیگه رفته بودیم بیرون مثلا ایشون دستشونو انداخته بودن تو دست من و هرکسی نگاه میکرد میگف این ها مثلا چقد به یک دیگر وابسته هستن من حدود ۱سال به این صورت با ایشون در ارتباط بودم و چون سنشون کم بودش و به تنهایی قدرت تصمیم گیری نداشتن من درخواست ازدواج یا دوستی بهشون نمیدادم. و بعد از این که ۱سال گذشت بین دوستان ما مشکل به وجود اومد که باعث شد ایشون هم کاملا با من ارتباطی نداشته باشند و حالا بعد از گذشت چند ماه من هنوز احساس میکنم به ایشون علاقه دارم و دوره ای که با ایشون گذروندم خیلی خاطره شده و نمیتونم فراموشش کنم چرا که به ایشون وابسته شدم
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید🙏

  1. علی عربی

   زمان کافی برای یک بررسی و پاسخ جامع به کامنت‌های شما نیست. و به همین خاطر بخش پرسش و پاسخ طرح طلایی راه‌اندازی شده‌ است. کلیک کنید.

 20. leily

  سلام و خسته نباشید.با تشکر از راهنمایی شما اقای عربی.
  من حدود چهارساله که عاشق شدم.طرف مقابلم همون چهار سال پیش از طریق دوستام متوجه شد.اوایل با من خیلی خوب بود.و از من خوشش اومده بود.و میگفت که من همون دختری هستم که میخاسته.اما بعد از یه مدت بخاطر گذشته ای که داشتم گفتم من نمیتونم دوستت داشته باشم.و همه چیو بهم زد.
  به دوستش گفت به من زنگ بزنه بگه که من باهاش تماس نگیرم.من دلم تنگ میشد براش و چون ابراز علاقه از طرف من بود حال خوشی نداشتم.چند بار تو این چهار سال ابراز علاقه کردم و گفتم که دوسش دارم.انگار همین که میخاد منو قبول کنه بخاطر گذشته ی من پشیمون میشه.گذشتم چیز خاصی نبوده.با یک نفر دوماه اونم فقط از طریق زنگ و اس ام اس در ارتباط بودیم همین.

  1. علی عربی

   سلام، شما هرگز با کسی که تا این اندازه غرق در گذشته هست نمی‌تونید زندگی کنید. گذشته‌ی شما ربطی به کسی نداره. فقط در این حد که در دو خط سرگذشت توضیح بدید باید بدونن. با کسی باشید که اینو درک کنه.

 21. leily

  اخرین باری که باهاش حرف زدم شاید یک ماه میگذره.خیلی باهام بد حرف زد.من از عشقی که دارم مطمئنم ولی اونو نمیدونم اصلا.خبر دارم یعنی خودش گفت که با هیچکس در ارتباط نبوده.
  اما دوباره الان چند روز پیش باهام خوب حرف زد.اصلا رفتارش گیج کنندس.یه دفعه خوب یه دفعه بد.
  بعد همش پیگیره.بهم گفت که شمارمو ندارم اما از طریق دوستان خبردارم که شمارمو گرفته.حتی ساعت بازدید منو چک میکنه.یعنی خبرشو بهم دادن.
  اما میگه دوستم نداره.اصلا به نظر شما امیدی هست.من اصلا حالم خوب نیست. و بخاطر رفتارایی که هردفعه عوض میشه گیج شدم.دیگ نمیدونم باید چیکنم.خبردارم از یه طرف همش میپرسه که من با کسی هستم یا نه؟
  از طرفی منو قبول نمیکنه؟ باید چیکارکنم؟ اصلا درست میشه؟

  1. علی عربی

   زمان کافی برای یک بررسی و پاسخ جامع به کامنت‌های شما نیست. و به همین خاطر بخش پرسش و پاسخ طرح طلایی راه‌اندازی شده‌ است. کلیک کنید.

 22. علیرضا

  سلام اقای عربی
  من با دوست دخترم نزدیک دو ساله که با همیم
  اون اوایل برای داشتن من کلی تلاش کرد و بالاخره رابطمون جدی شد و قصد ازدواج داشتیم تا اینکه یه سری اشتباهات زیادی انجام دادم مثلا از دوستای دختر قبلیم یدفعه جلوش زنگ میزدن و من جواب نمیدادم ناراحت میشد یا باهاش سر بحثای کوچیک قهر میکردم و میرفتم ولی باز با اصرار باهاش اشتی میکردم و همه اینا یهو باعث شد خودشو تو زندگیم کمرنگ کنه و وقتی من اینا رو دیدم بهش گفتم تو با کسی دوست شدی تو داری خیانت میکنی از این حرفا و بلاکش کردم ولی باز از بلاکی در اوردم صبح زنگ زد گفت خستم کردی باز منو بلاک کردی و قطع کرد از اون روز دیگه منو بلاک کرد تو همه جا و ۳ هفته گذشته و من چند نفری رو واسطه کردم رفتم دم خونشون خودم زنگ زدم با خطای متفاوت ولی به همه میگه دیگه نمیخوامش من به اندازه کافی بهش فرصت دادم و دیگه نمیخوام تو زندگیم باشه و میگفت من ۱/۵ سال براش تلاش کردم و دیگه بسه
  حالا من پشیمونم و در مرحله اول مسئولیت کارامو به عهده گرفتم و الان ازتون عاجزانه درخواست میکنم کمکم کنین بتونم برگرده و بتونم باهاش ازدواج کنم و جبران کنم تمام اشتباهاتمو

  1. علی عربی

   زمان کافی برای یک بررسی و پاسخ جامع به کامنت‌های شما نیست. و به همین خاطر بخش پرسش و پاسخ طرح طلایی راه‌اندازی شده‌ است. کلیک کنید.

 23. علیرضا

  سلام اقای عربی
  من با دوست دخترم نزدیک دو ساله که با همیم
  اون اوایل برای داشتن من کلی تلاش کرد و بالاخره رابطمون جدی شد و قصد ازدواج داشتیم تا اینکه یه سری اشتباهات زیادی انجام دادم مثلا از دوستای دختر قبلیم یدفعه جلوش زنگ میزدن و من جواب نمیدادم ناراحت میشد یا باهاش سر بحثای کوچیک قهر میکردم و میرفتم ولی باز با اصرار باهاش اشتی میکردم و همه اینا یهو باعث شد خودشو تو زندگیم کمرنگ کنه و وقتی من اینا رو دیدم بهش گفتم تو با کسی دوست شدی تو داری خیانت میکنی از این حرفا و بلاکش کردم ولی باز از بلاکی در اوردم صبح زنگ زد گفت خستم کردی باز منو بلاک کردی و قطع کرد از اون روز دیگه منو بلاک کرد تو همه جا و ۳ هفته گذشته و من چند نفری رو واسطه کردم رفتم دم خونشون خودم زنگ زدم با خطای متفاوت ولی به همه میگه دیگه نمیخوامش من به اندازه کافی بهش فرصت دادم و دیگه نمیخوام تو زندگیم باشه و میگفت من ۱/۵ سال براش تلاش کردم و دیگه بسه
  حالا من پشیمونم و در مرحله اول مسئولیت کارامو به عهده گرفتم و الان ازتون عاجزانه درخواست میکنم کمکم کنین بتونم برگرده و بتونم باهاش ازدواج کنم و جبران کنم تمام اشتباهاتمو

 24. رها

  سلام استادمن با یکی از همکارای سابقم سه سال باهم در ارتباط بودیم خوب بود رابطه مون قرار ازدواج گذاشته بودیم من ۳۳ سالمه وایشون ۴۱ ساله هستن گاهی قهرو بحث داشتیم ولی الان یک ماهه که کات کردیم چون به من گفت که دوس داره با یه دختر که سنش کمتر از سی ساله ازدواج کنه حتی از من خداحافظی نگرفت رفت والان یک ماهه که رفته ولی استوریامو چک میکنه. من چیکار کنم غرورم اجازه نمیده سراغش برم سه سال زمان زیاده چکار کنم

 25. Zahra

  سلام آقای عربی خسته نباشید ممنونم ازراهنمایی های خوبتون..آقای عربی من گفته بودم که کارم جلوی مغازه ایشون هستش حدودیک هفته رفتم جداازاینکه کارسختی بود وباب میلم نبود فکرکردم وحق باشما بود که نیازمندی من رو نشون میداد و احساس دلتنگی بهش دست نمیداد چون میدونست که من اونجام،ازاونجا استعفا دادم حدود دوهفته ای شده…و من ارتباطم رو کاملا قطع کردم حتی بادوستانشون..فقط تو فضای مجازی از مسافراتام تفریحام خوشحالیام عکس و فیلم میزاشتم و واقعی خوش میگذرونم..الان دوروز پیش دوست مشترکمون به طور مشکوکی پیام میدادکه شمال رفتی باکی رفتی باپسر رفتی عکس بفرست و ازاین حرفا بعد تولدم نزدیکه گفتم سوپرایزم کن سریع گفت شهریارو بیارم منم بی میلی نشون دادم و گفتم اون سوپرایز من نیست امادیدنش مشکلی ندارم و هی حرفشو میزد شب بعدش عروسی بودن لایو گرفته بود شهریارهم بود دوستش گفت زهرا داره می بینمون اونم گفت از من بگیر شروع کرد به رقصیدن و دلبری کردن و بوس فرستادن دوستش گفت اینم ازسوپرایز بازمن هیچی نگفتم..فرداش به همین دوستمون گفتم چرا گفتی گفت یادم نمیاد مست بودیم منم گفتم دیگه نگو امیدوارم اونم یادش نباشه.تواین مدتم که حسابی روخودم کارکردم..الان به نظرتون از ترفندها و استراتژی ها استفاده کنم برای نزدیک شدن و دیدارکردن؟فقط اینکه نمیدونم خودم مستقیما بهش زنگ وپیام بزنم یا ترفندی بکارببرم که بدون اینکه بدونه من پشت قضیه م و کاملا اتفاقی هستش؟ممنونم واقعا ازراهنمایی های خوبتون

 26. Zahra

  اینم بگم که انقدر این چندوقت نشونه دیدم که حدنداره اسمشو یاازکسی که هم نام باشه یا خود شهر شهریار باشه یا تو map گوگل یا اسم مغازه دار ها یا صحنه هایی که همونو تجسم کرده بودم یا خاطره داشتیم رو عینشو حتی مکالمه هارو دقیقا همونی که بوده می بینم و میشنوم توفیلم بیرون تلویزیون همه جا می بینم و میشنوم حتی گاهی عطرشو حس میکنم برای لحظه ای

 27. دلتنگ

  سلام آقای عربی
  استاد بنده دوتا سوال کلی داشتم.
  ۱. باتوجه به این که من دوسال هست که از طرف ایشون بلاک هستم
  البته رابطه ی من با ایشون به سالها پیش برمیگرده که در حیطه ی هنر یک دوست از نوع همکار بودیم حدود یکسال ببعد از پیشنهادمن به ایشون جهت اشنایی بیشتر برای ازدواج ب طول انجامید وبرقرار بود
  اما بناب دلایل مفصلی که خودم ریشه شو منفی شدن روحیه م در اثر اتفاقات زندگیم میدونم
  بلاک شدم
  والان بعد دوسال با وجود موقعیتهای زیاد هنوز خودمو وفادار ب ایشون میدونم و هنوز عاشقشون هستم
  ب نظرتون من با وجود دوسال بلاک بودن
  با توجه ب اینکه وقت محدوده
  حضوری برم سراغ ایشون یا از قانون جذب استفاده کنم
  چقدر برای جذب فرجه بدم؟

  بعد از چه مدت زمانی فرآیند رهاسازی رو انجلم بدیم
  یعنی از کجا بفهمیم که وقت رهاسازیه؟

 28. دلتنگ

  سلام خدمت جناب عربی میشه منو راهنمایی کنید
  من دوسال پیش،با ی،پسری اشنا شدم بی دلیل گذاشت رفت و الان فهمیدم که اعتیاد داشته و در حال ترک کردن هس میخوام ازتون خواهش،کنم کمک کنید از،طریق قانون جذب برگردیم پیش،هم

  1. علی عربی

   سلام، این مطلب رو ببینید.

 29. سارا

  سلام وقتتون بهیر من دو روزه که به پشتیبانی کانال پیام دادم برای مشاوره وقت میخوام ولی جواب نمیدن

  1. علی عربی

   سلام، مدتی پذیرش نداشتیم چون در حال طراحی و تغییر طرح‌های مشاوره خصوصی در جهت بهترین نتایج بودیم.

 30. امیر سعید

  سلام استاد من یکسال است که با دختر خانمی آشنا شدم احساس میکنم خیلی بهم علاقه داشت اختلاف سنی ما ۱۴ سال هست ۲۴ و۳۸ بهم گفت اگه دوسم داری بیا خواستگاریم بعد چند جلسه خواستگاری گفت پدرم مخالف هست ودیگه نمیخوام ادامه بدم خودم با پدرش صحبت کردم گفت اختلاف سنیتون زیاده امکانش نیست وبعد خداحافظی کرد چطور با قانون جذب نظر پدرشو عوض کنم لطفا کمکم کنید

  1. علی عربی

   سلام، در موارد فوری هرگز به دنبال قانون جذب نباشید. چون مهارت بالا نیاز داره و فرصتی نیست. فقط به دنبال یک سیاست درست باشید.

 31. جواد

  سلام استاد عزیز برای راضی کردن پدر دختر بخاطر مخالفتش با تفاوت سنی زیادپسر با استفاده از قانون جذب چکار میشه کرد تا پدر راضی بشه؟؟؟؟

  1. علی عربی

   فقط نیاز به مذاکره و نشون دادن شایستگی‌ها داره. نشون بدید حرف نزنید.

 32. امیر سعید

  سلام استاد خواهش میکنم جواب بدید

 33. میس ز

  من با دوس پسرم ۵ ماه پیش کات کردیم بی اعتماد شده بود بهم چون تقریبا خیانت و شیطنت دیده بود ازم. من یک ماه پیش بهش پیام دادم و دعوا کردیم گفت بیا منطقی تصمیم بگیریم گفت نمیتونه فراموشم کنه ولی از طرفی هم نمیتونه گذشتمو شیطنتمو فراموش کنه من عصبی شدم گفتم دیگه بهم زنگ نزن و دیگه نزد😔 چیکار کنم برگرده الان

  1. علی عربی

   سلام، این شیطنت‌ها فراموش شدنی نیست. به این صحبت گوش بدید.

 34. امیر سعید

  سلام
  ظاه ا استاد دیگه جواب سوالها را نمیده من ۳ هفته هست سوال کردم متاسفانه هنوز منتظر پاسخم؟؟؟؟؟؟؟؟

 35. شیوا

  سلام ، چند روز پیش درخواست جلسه خصوصی داده بودم، چون میخواستم جزییات رو کامل شرح بدم و میدونم از حوصله اینجا خارجه ،تلگرام هم پیام دادم ولی جواب ندادید ، اگر امکان داره جواب بدید ممنون میشم .

  1. شادی کهنموئی

   سلام، مدتی هیچ پذیرشی انجام نمی‌شد. اما حالا می‌تونید در صفحه مشاوره خصوصی طرح‌های تازه رو ملاحظه کنید و در تلگرام با ما تماس باشید.

 36. نگار

  سلام استاد خسته نباشید چون فرمودید ک در بخش دیگر کامنت بگذارم من اینجا از شما سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ دهید!استاد شما در پاسخ سوال قبلم فرمودید ک باید سیاست های لازم در رابطه رو ب کار ببرم بی توجهی کردن فقط بخشی از پیشرفت و بالارفتن من هست بنده هم با یه پروفایل ساده خواستم حسادت ایشان را تحریک کنم اما دقیقا برعکس جواب داد ایشان ک دیگر پروفایل تحقیرآمیز نمیگذاشت و هرروز برایم وضعیت میگذاشت ب یکباره بنده را از همه جا بلاک کرده!!!!خیلی ناراحت هستم چون حس میکنم تمام تمرین های شمارو و مدیتیشن هایم همش بر باد رفت!درسته بلاک کردن عشق ایشون رو میرسونه اما من ب جذب کامل ایشون نزدیک شده بودم اما الان کاملا باز هم از هم دور شدیم استاد باید الان چیکار کنم ذهنم آشفته شده میترسم حتی تصویرسازی هم نتونم بکنم؟؟؟استاد میشه یکم هم از سیاست های لازم تو رابطه توضیح بفرمایید یا یه ویدیو بگذارید فک کنم نیاز خیلی از ماها باشه خیلی ممنونم

 37. مریم

  سلام وقت خوش. من کسی رو دوست دارم و ۶ماهه ازش خبر ندارم. یه مدت با مدیتیشن بر میگشت اما الان دیگه انرزی ندارم ریگه و نتونستم تو این ۶ ماه برگردونمش. شهر دیگه ای هست. بعد از این همه مدت نمیتونم فراموشش کنم. میشه راهنمایی کنید چیکار کنم.

 38. Sahar

  سلام من واقعا ممنونم از شما،باورم نمیشه ولی من تاثیر اموزش های شمارو دیدم،استاد خیلی خوبین من خیلی خیلی از شما ممنونم🌹🌹🌹من اموزش های شمارو همرو دیدم،یه مدت یکماه مدیتیشن و ریلکسیشن رو انجام دادم.باورم نمیشه ولی کسی که دوسش داشتم به یکی از دوستام گفته که میخواد برگرده ولی از دوستم خواسته که به من چیزی نگه.فقط مشکلی که هست اینه که یکی دیگه از دوستام که با من مشکل داره رفته به دروغ بهش گفته که من میخام فراموشش کنم و دیگه برنگردع،اونم باور کردع ،به نظر شما من باید چیکارکنم؟؟برم باهاش حرف بزنم؟؟ یا کاردرستی نیست؟؟ممنونم از راهنمایی های شما🌸🌸

  1. تیم طرح طلایی

   با سلام، حتما مسئله رو با صدای خودتون به تلگرام ما ارسال کنین تا در برنامه پرسش و پاسخ شرکت داده بشین.

 39. عادل

  سلام آقای غربی
  من نیاز به مشاوره خصوصی شما دارم ،چیکار کنم با شما صحبت کنم ممنون

  1. تیم طرح طلایی

   سلام، این صفحه رو مطالعه: https://www.tarhetalayi.com/ali-arabi-consulting و با تلگرام ما در تماس باشید.

 40. هدیه

  سلام وقت بخیر
  ممنون میشم راهنماییم کنین، ذهنم زیادی درگیره.. من با یه آقایی پنج ماه تو رابطه بودم و همه چیز اوکی و مورد پسندم بود ولی از یجایی یکم سرد شد و قضیش طولانیه اما دلیل این سردی رو مشغله ی زیادش و درگیری خودش عنوان کرد که میدونم تا حدود خیلی زیادی درسته چون از کارهاش خبردارم … ولی خب این برای من قانع کننده نبود چون عقیده دارم وقتی بخای ارتباط داشته باشی با کسی هرجور شده برقرارش میکنی حتی کم و کوتاه اونم وقتی میدونی دلخور میشه و متاسفانه بجای تلاش برابر و صبوری تحت فشار قرارش دادم اونم هربار جلوی کات کردنم رو میگرفت و میگفت جبران میکنه اما هم یکم عجولی کردم و چون خودم تحت فشار قرار گرفته بودم از جهت ذهنی اونوهم تحت فشار قراردادم….یروز هم بالاخره خودم کات کردم..دوسه روز بعد از اونروز هم یه دوست مشترکمون (که این دوست به من علاقه داشته یه زمانی و طرف هم ازین موضوع با خبر هست و حساس) برای اینکه ببینه طرف مشکل خاصی داره یا نه عمدا بحث منو پیش کشیده بود ولی با عصبی شدنش مواجه شده بودو کلا بهش گفته بود حوصله این صحبت ها و حوصله زن جماعت رو نداره..که باتوجه به شناختم احتمال میدم اینکه جلوی باز شدن بحث راجب منو گرفته به غیرتش رو من و حساسیتش نسبت به این دوست مشترکمون و از طرفی ناتوانی ذهنیش برای هندل کردن موضوع در اون لحظه برمیگرده ، خلاصه.الان سه هفته گذشته….میدونم هنوز منو قبول داره و منو با شخصیت میدونه و تصور بدی نباید داشته باشه راجب من ولی به احتمال زیاد با تلاش زیادی و در دسترس بودن جذابیتم کم شده و به احتمال زیاد اون غیرتی که روم داشت رو هنوز داره، آدم خیلی محافظه کاریه ولی با این وجود یکی دوباری که منو با مانتو یا شلوار کوتاه دیده به طرزخیلی تابلویی زاغ سیامو چوب زده…کلا یه رفتارای ریزی ازش دیدم که فک میکنم هنوز دلش منو میخاد..منم واقعا دلم میخاد یه شانس دیگه به رابطمون داده بشه و همه چیز به اون بستگی داره که بیاد جلو…. حالا استاد چندتا سوال مهم.. ما تو یه شهر کوچیکیم و خیلیییییییی همو میبینیم… تقریبا هرشب یجایی همو میبنیم… من دارم روال قبل زندگیم رو طی میکنم و داره میبینه که حالم خوبه…. بنظرتون همین روال رو طی کنم یا یه مدت جلو چشمش آفتابی نشم که کنجکاو شه؟ با توجه به اینکه خیلییییییییییی غیرتی ایه، درسته که مثلا با عملا لباس کوتاه پوشیدن تحریکش کنم یا نظرش نسبت به من بد میشه؟ بعد میگن برای برگردوندن شخص به رابطه نباید براش فرکانس فرستاد و نیازشو ارضا کرد و باید تشنش گذاشت…. ولی اینجا با ایجاد حس مثبت و فانتزی سازی دقیقا عکس این موضوع انجام نمیشه؟بعد اینکه فانتزی ها اگر جنسی مثل حس بوسیدن یا نوازش کردن باشه مشکلی داره؟ اینکه عکسشو بزاری بک گراند که طی روز به یادش باشی چطور؟؟؟؟ ولی درکل از همه مهمتر برام همونه که نمیدونم باید مثل همیشه در معرض دیدش باشم و شاهد زیبایی و خوشحالی من باشه یا باید پنهان شم که کنجکاو شه

  1. هدیه

   سلام آقای عربی
   وقت بخیر
   کامنت قبلی رو من فرستادم و بیصبرانه منتظر پاسختون بهش و راهنمایی شما هستم، تو این مدت سعی کردم هستم خوب باشه و فانتزی سازی کنم و حدود یه هفته هم هست تقریبا همو ندیدم اصلا، ولی همش ذهنم درگیر میشه و نمیتونم روش تمرکز کنم و بخاطر مشکلات خانوادگی حس بد هم دارم کلا
   خواهشاً راهنمایی کنین

  2. تیم طرح طلایی

   با سلام، آقای علی عربی تا زمان محدودی در کامنت‌ها شخصا اقدام به پاسخ دهی مسائل داشتن. مشخص هست که این روند نمی‌تونست به این شکل ادامه پیدا کنه، اما باز هم می‌تونید از پاسخ‌های قبل، ساعت ها ویدیوی رایگان و پرسش و پاسخ بهره ببرید.

 41. لیلا

  سلام . حدود پنج ماه پیش من از طریق دوستم با یه عاقایی آشنا شدم ک گل مصرف می‌کنه و اینکه این عاقا خیلی از لحاظ موقعیت از من پایین تر اما من فک میکردم ذاتش درسته .ولی بعد از اینکه دیدیم همو با اینک خیلی از من خوشش اومده بود سره یه دعوای کوچیک گفت کات کنیم ب این دلیل ک من دختری نیستم ک پایه ی همه کاراش باشه .منم وقتی این حرف و ازش شنیدم از تلگرام و وات ساپ بلاکش کردم از اینستا هم انفالو.بعد هم استوری گذاشتم ک برام مهم نیست ک رفته .اونم منو فقط ازاینستا بلاک کرد .اما از جاهای دیگه ن .درزم من هم مثل همون خانوم .همیشه وقتی دعوا میشد تند تند زنگ میزدم .الان باید چیکار کنم

 42. نگین

  سلام. من نگین هستم.۱۷ سالمه.دیشب دوست پسرم ک نه همه زنرگیم منو بلاک کرده از تلگرام،واتساپ و شمارمم انداخته لیست سیاه چیکار کنم…دارم میمیرم از دوریش…الان چن روزی بود خودهرش با گوشی ارشیا بهم میگفت ک بیمارستان بستریه منم شک داشتم اینکه خواهرشه یا خودش اما خب نمیدونم زندس یا مرده خدای نکرده زبونم لال اصلا نمیدونم چیشده ب نظرتون من باید چیکار کنم؟ میخوام برگرده پیشم اخه خیلی عاشقشم

 43. N

  سلام خسته نباشید

  من ۱۹سال دارم با پسری ۲۴ سال اشنا شدیم فقط ب قصد ازدواج. ۶ماه در ارتباط بودیم هم تلفنی هم حضوری و خیلی باهم خوب بودیم طوری ک اون حس میکرد منو بیشتر دوست داره تا من اونو.. بعد ۳ماه از رابطه اومد خواستگاری و قبل تر هم ب مادرش منو گفته بود… اومد خواستگاری خانوادم خوشش اومد و خانواده اونم همینطور…. اما جلسه های دوم سوم حرف سر مهریه شد و اونا میگفتن فقط ۱۴تا و پدرم میگفت ن کمه ۵۰ تا
  اما بعدش بعد کلی حرف و اینا هیچکدوم راضی نشدن.
  منم بهش میگفتم خب قبول کن ۵۰تارو
  گفت من اول رابطه گفتم ۱۴تا و تو هم قبول کردی.. گفتم خب بابام قبول نمیکنه چ کنم… خلاصه مشاوره هم رفتیم و مشاور گفت خیلی خوبید اما شاید خانواده اون مخصوصا مادرش یکم دخالت کنه..

  خلاصه درگیری های ما زیاد شد و هی بحث… اون هی میرفت پیش مشاوره های دیگه بعد ب من میگفت مشاوره ها میگن خانواده ها بهم نمیخورن…. اونم دودل میشد… ک اخرش بهم گقت بیا چن وقت درارتباط نباشیم گفتم چرا و ناراحت شدم گفتم تکلیف منو مشخص کن یا اره یا ن… اونم میگفت نمیدونم و اینا..
  ک اخرش گفت ببین ما الان با این مشکلات ک داریم.. از هم جدا شیم بهتره تا بعدا تو عقد یا با چن تا بچه جدا شیم

  منم خیلی حالم بود ازینکه الکی الکی داره تموم میشه و اون بخاطرم کاری نمیکنه و ترکم میکنه
  منم گفتم ن خواهش میکنم ک کاش خواهش نمیکردم. اما کردم….
  اونم اشکش دراومد اما گفت منطقی فکر کن

  خلاصه الان ۳ماهه ک کات کردیم.. حتی ب مادرشم گفت زنگ نزن ک ما منفی یا مثبته جوابمون..

  نمیدونم قراره چی بشه حس میکنم منو خیلی دوست داره هنوز و منو بلاکم نکرده…
  تو این ۳ماه فقط دوبار پیام دادم ک متاسفانه اخرین بار گفتم دیه مزاحم نشو من دارم ازدواج میکنم.

  لطفا راهنمایی کنید ممنون

 44. پگاه

  سلام
  استاد عزیزم
  یه سوالی دارم خیلی سوال همه هم هست،
  اگر ما دور شدیم،جدا شدیم،کات کردیم،و برای حفظ جذابیتمون دیگه بعد از کات زنگ نزدیم،اگر طرف رو دیدیم باید چی کار کنیم؟چه کاری کنیم اگر دیدیمش ؟برخورد ما باید چطوری باشه؟که جذب صورت بگیره؟که بفهمه من تغییر کردم؟چطوری باید بهش القا کنم اگر دیدمش تو یه جایی اتفاقی؟

 45. Sonia

  سلام آقای عربی توروخدا راهنماییم کنید
  من پنج ساله که با پسری دوست هستم و کلا چون پدر و برادرم رو هم از دست دادم خیلی بیشتر از قبل وابسته ایشون شدم. خب طبیعتا هر کسی مشکلاتی داره و ایشون هم بخاطر مشکلاتش ذهنش خیلی درگیره چند روز بود که بهانه های مختلف و الکی میاورد و دعوامون میشد و منم که خب خودم عصبی هستم بار آخر که دعوامون شد داد زدم و از همون شب دیگه باهام حرف نزد و فرداش بهم پیام داد گفت برو دنبال زندگیت و تا الان که دوروز میگذره زنگ میزنم جواب نمیده تو واتساپ هم پیام میدم میخونه و جواب نمیده اما بلاکم نکرده استوریامم میبینه. من بدون اون نمیتونم زندگی کنم توروخدا راهنماییم کنید چیکار کنم که برگرده؟

 46. Ahoo

  سلام وقت بخیر استاد من رابطه ۲ساله داشتم همه چیز مطابق میلم بود بجز اینکه وقت زیادی برای گذروندن خارج از محیط کار نداشت و من مجبور بودم اونجا حضور داشته باشم چون پرسنل محربی نداشتن ک تنها بزارنش و هربار ک بیرون میزدیم تلفنا و استرسای زیادی متحمل میشد بجز این عشقی ک بوجود اومد حمایت روحی و قلبی ای که وجود داشت و صمیمیتی ک من تجربش نکرده بودم اینکه هرجا باشیم تو هر شرایطی از تک ثانیه ها دریغ نمیکردیم برای اینکه کنار هم باشیم و تو شرایط بحرانی همدیگه رو حمایت کنیم … به نظر خودم خیلی منطقی با پرسش و معاشرت تا حدود ۲ماه شروع کردم راجب خودم و خودش صحبت کردیم سعی کردم دیدگاها اهداف ارزوها عقاید همه چیزو بررسی کنم و سپس وارد رابطه شدم توی رابطم توجه متقابل وجود داشت احترام وجود داشت و عشق چیزی ک باعث شد من از رابطه به خواست خودم خارج بشم این بود ک من بعد از ۹ماه خواستم ک تکلیف رابطه معین بشه چون در همون صحبتای اولیه گفته بودم ک دنبال رابطه تفریحی نیستم و به تشکیل خانواده فکر میکنم و اگه همچین چشم اندازی نداری رابطه رو جلو نبریم ک گفتن نه و اونم دنبال رابطه تفریحی نیست خلاصه اینکه از ماه نهم رابطه تا ماه ۲۳ام حدودا ۳بار اعتراض کردم ک اگه قرار نیست رابطه گام بعدیشو بره بهتره که بدونم خلاصه فک کنم تحت فشار با مادرش ح زد و قرار گذاشته شد ک بیاد و منو ببینه اول گفتن بیرون ببینه تورو ولی من تاکید کردم که دیدار اول حتما باید توی خونه ی ما باشه در حضور مادر من باشه . موافقت شد و بعد تعلل تعلل تعلل حدود ۵ ماه طول داده شد و اقدامی صورت نگرفت باعث شد یبار رابطه رو با لبخند و آغوش و مهربانی برم و بگم تمومه و اگه الان ۲ساله ک هیچ اقدامی نکردی لابد دلخواهت نیست این اتفاق واسه همین منم راحتت میزارم به چشم تجربه بهش نگاه کنیم و خیلی خونسرد رهاش کردم که همون شب بمدت ۱هفته شبانه روز پیگیری کردن ک بله من متوجه اشتباهم شدم و میخوام ترمیمش کنم مجدد فرصت دادم، مثلا ۲شنبه بود ک گفتن ک مادرشون اخر هفته از سفر میان و باش حرف میزنه و موضوع رو حل میکنن مادر شنبه اومد و من ۳شنبه بعدش پرسیدم ک چی شد!صحبت کردی؟ گفتن جمعه میگم! این تعلل این عقب انداختنا بارها انجام شده بود م منو کلافه کرد من هم ۱ شب قبل از تولدم رابطه رو تمام کردم و بمدت ۲ هفته تمام هیچ اثری از خودم نشون ندادم درواقع فعالیتمو توی پیج کارم داشتم ولی با ایشون ارتباطمو قط کردم کامل درد زیادی کشیدم چون حس میکردم رابطه رو با دلایل عقلی کات کردم سعیم این بود که به این جدایی ادامه بدم و احساسی تصمیم برای ایندم نگیرم چون همونطور ک همه مشاورا میگن پسری ک بخوادت تعلل نمیکنه ک از دستت بده، درد زیادی کشیدم فضای خلوتی برای خودم محیا کردم و بدور از خانوادم مشغول ترک کردن رابطه شدم در حالیکه هر روز بدتر از دیروز دلتنگ میشدم و زجر میکشیدم ولی همواره میگفتم این ارتباط اونی نخواهد شد ک منو خوشبخت کنه مادامی که واسه انتخابم تعلل کرده، بعد از ۲هفته اومد دم پنجره اتاقمو هزار بار درخواست کرد ک برم دم پنجره در نهایت چند ثانیه رفتم و از پایین جوری ک متوجه بشم با دست به سینش کوبید ک دوستت دارم.. سوار شد و رفت و من نصفه شب متوجه شدم از همه جا منو بلاک کرده واقعا حمله عصبی بهم دست داد حس میکردم اومده که بگه ترمیم میکنم زخم رابطه رو و این اتفاق شوکم کرد و باعث شد با حال بسیار بد و خوردن قرص خواب شب رو صبح کنم و صب برم سراغش و توی محل کارش وقتی هنوز کسی نیومده بود رفتم و سیلی بهش زدم و بهش گفتم ک حق نداره هر رفتاری ک میخواد انجام بده حق نداره با من بازی کنه یا منو آسیب بزنه جوابی نمیداد از اونجا خارج شدم و دم ورودی متاسفانه از حال رفتم در واقع پشت سرم بودن اومده بودن ک مثلا نگهم دارن ک نزارن که برم ک من افتادم خون دماغ شدم و حدودا ۱ساعت خونریزی رو سعی کردن بند بیارن توی محل کارش که نشد و در اخر مجبور شدم باهاش برم کلینیک و رفتاری از سر گیجی ازم سر زد چون بهم امپول ارامبخش زدن مثل اینکه دستشو گرفتم چون توهم زده بودم ک انگار هیچی نشده هیچ دعوایی نشده و ما هیچوقت جدا نشدیم… ۲روز طول کشید ک به حال عادی برگردم و بفهمم که نباید میرفتم اونجا ک بش سیلی بزنم خودشونم تاکید داشتن ک اون سیلی خیلی حس خوبی بهش داده و بهترین حس عمرش بوده! همین منو عصبی میکنه سوالم اینه که من ۲هفته تحمل کردم ولی با این اتفاق حس میکنم برگشتم سر پله اول و از اول دارم درد میکشم چون دیدنش دلتنگیمو هزار برابر کرد میخوام برگرده ولی نه اینکه ماسمالی بشه و من مجبور ب نرمش بشم! اون شرایطش رو مطتبقت بده با شرایط من و اینکه دوری کردن ازش بهمراه بلاک کردن باشه؟ چون شب تولدم بلاک کردم اما ب شدت پشیمون شدم و وقتی انبلاک کردم دیدم اون بلاکم کرده خیلی اذیت شدم بهم بگید باید چکار کنم و اینکه بلاک کردنش رو انجام بدم؟ چون یبار کردم و حالم خیلی خراب شد میترسم انجامش بدم …

 47. Haniye

  سلام تورو خدا راهنمایم کنین چجور باز عشقمو بر گردونم

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.