یک اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

بعد از مطلب و ویدئوی آموزش قانون جذب، سوالات زیادی از روش صحیح تصویر سازی ذهنی و تمرین تجسم خلاق بارها پرسیده شد. تجسم خلاق شما یک مشکل جدی دارد. برای پاکسازی و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به واسطه تماشای فیلم‌هایی از زیباترین لحظات و تجارب زندگی به همراه جملات تاکیدی مثبت، ما در این سایت ویدئوهای دوپینگ تصویر سازی ذهنی را آماده کرده‌ایم؛ اما فعال کردن ضمیر ناخودآگاه نیاز به آموزش متفاوتی از تجسم ذهنی دارد.

امروز در این مطلب و ویدئو با ما همراه باشید، چرا که تمام تمرینات تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی تان چه برای ثروت، چه فرد مورد علاقه و ازدواج و یا هر چیز دیگر، اشتباه است!

 

تماشا در یوتوب

 

علی عربی هستم، کارشناس برندینگ و استراتژیست بیزینس و مهارت‌های زندگی.

اگر کسی بهت می‌گه راز حقیقت نداره و تو با نشستن یک گوشه‌ی خونه نمی‌تونی چیزی به دست بیاری ازش بپرس با تلاش چطور؟ تلاش بی‌وقفه‌ی ناموفق که فقط نصف جمعیت ایران رو شامل می‌شه – من افراد شکست خورده‌ی زیادی رو با هوش مالی سرشار می‌شناسم. حقیقت اینه که موفقیت تو توی زندگی مخصوصا توی شرایط امروز ایران، نه ربطی به تلاش داره و نه تجسم! همه چیز توی ضمیر ناخودآگاهت برنامه ریزی شده. امروز مهم‌ترین حرف زندگیت رو برات دارم.

امروز می‌خوام رک‌تر از همیشه باهات صحبت کنم. چون از مهم‌ترین موضوعی که طرح طلایی تا به امروز داشته حرف می‌زنم. حتی مهم‌تر از خود آموزش قانون جذب. بدون اطلاع از این موضوع، هر کاری که انجام بدی بی‌فایدست. چه تجسم و چه تلاش بیش از اندازه.

احتمالا تو هم مثل بقیه برداشت اشتباه و انتظار کاملا نادرستی از نتیجه‌ی تمرینات تجسم و تصویر سازی ذهنی داری. به کار انداختن قانون جذب به دلخواه خودت، به سادگی تصور و تخیل توی ۶۸ ثانیه نیست. رک می‌گم، تجسم تو با این شرایط جواب نمی‌ده. برات روشن می‌کنم.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

 تمرین تجسم خلاق عالیه، حرفی درش نیست، اما انتظاری که از اون برای قانون جذب داری رو به این سادگی برات به همراه نداره. ذهن هر ثانیه ۱۱ میلیون بیت اطلاعات رو پردازش می‌کنه و تو قادر به دسترسی و دیدن فقط ۵۰ بیت اون‌ها هستی. موقع تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی حتی در اوج تمرکزت، ۱۱ میلیون بیت اطلاعات نفوذ ناپذیر و ناشناخته از جنس تصویر و صدا هر ثانیه داره توی ضمیر ناخودآگاهت تحلیل می‌شه. چطور می‌تونی با دسترسی به ۵۰ بیت در برابر ۱۱ میلیون بیت اطلاعات غیر قابل نفوذ ضمیر ناخودآگاه، انتظار خلق و به کار انداختن قانون جذب رو داشته باشی؟

یک موتور غول آسا و پر سر و صدا جلوته که نه چیزی از مکانیزمش می‌دونی و نه جز چهار تا پیچ، هیچ ابزاری توی دستت داری؛ چطور می‌تونی درستش کنی؟

 

تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق در فیلم راز


فیلم راز به زیبایی تمام نکات لازم برای قانون جذب و تصویر سازی ذهنی رو معرفی کرد، اما چیزهایی رو مثل یک مرحله‌ی ضروری قانون جذب، از قلم انداخت. این‌که خودتو پشت یک اتومبیل زیبا تجسم کنی عالیه، چرم فرمون رو توی دستات لمس کنی و با تجسمت عشق بازی کنی و لذت ببری، عالیه! اگر می‌تونی این کارها رو همیشه انجام بده. اما اگر نتونی چی؟ فیلم راز نگفت چطور.

بریم سراغ چند نمونه از صحبت‌های این روزای شما:

 

شک به خودم بهم اجازه نمی‌ده که بتونم به طور دائم تجسم کنم.
تصاویر توی سرم تند تند عوض می‌شن.
با این اوضاع بازار شکی ندارم که نمی‌تونم به خواستم برسم.
تصوراتم واضح نیستن، نمی‌تونم عشق و خواستمو به شکل واضح تجسم کنم.
تصورات من به شدت قوی بود و خودمو با بهترینا می‌دیدم، اما شکست‌های پیاپی و تعطیلی کارخونه‌ای که خیلی براش زحمت کشیده بودم باعث شده تا الآن تصوراتم محدود بشه، بدبین بشم، اعتماد به نفسم نابود بشه و دیگه حتی به مرسدس فکر هم نکنم.

 

این صحبت‌ها واقعا ناراحتم می‌کنه. چون مهم‌ترین بخش تجسم خلاق و تصورات ذهنی از قلم افتاده. وقتی شکست تا این اندازه ما رو به زمین می‌کوبه، بلند نشدن دوباره‌مون ریشه در برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ما داره. وقتی شرایط اقتصادی باعث می‌شه که نتونیم دلخواه‌مون رو حتی تصور کنیم، این موضوع خبر از یک مسئله‌ی عمیق‌تر داره.

توی شرایط عادی نمی‌تونی متوجه ضعف‌های عمیق ضمیر ناخودآگاه بشی. باورهایی توی عمیق‌ترین لایه‌های مغز همراه ما هستن، و در هر ثانیه ضمیر ناخودآگاه درک و تحلیل و پردازش کل ورودی‌ها رو بر مبنای همون باورها انجام می‌ده؛ و ما به طور کل ازشون بی‌خبریم. ما فقط داریم چند پیکسل از یک تصویر بزرگ رو می‌بینم. به گفته‌ی وین دایر، وقتی یک پرتغال رو فشار بدی، آب پرتغال ازش بیرون میاد. هر چیز فقط وقتی که تحت فشار قرار بگیره، هر آن‌چه درون داره، بیرون میاد. فرصت‌ها همیشه توی هر شرایط و توی هر اقتصادی وجود دارن. همین الآن توی شرایط فعلی ایران فرصت‌های به شدت بزرگی وجود داره که بعدا توی سایت کامل باز می‌کنم.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

واضح کردن و شفاف کردن خواسته‌ها، با احساس کامل اون‌ها امکان پذیره. باید بتونی بو کنی، بتونی ببینی، بتونی بشنوی، بتونی لمسش کنی و طعمش رو زیر زبونت حس کنی. چه در مورد عشقت چه هر خواسته‌ی مادی توی زندگی.

اگه فکر می‌کنی تخیل قوی نداری، لازم نیست روی خودت فشار بیاری، بدترین چیز اینه که دچار وسواس تجسم بشی – اون‌وقته که تصویر کاملا خراب می‌شه و تند تند تغییر می‌کنه. اگر فکر می‌کنی تخیل قوی نداری، باید بدونی که تو فقط یک سانسورچی بی‌رحم توی سرت داری. کورتکس جلوی پیشونی، سر راه تخیلت قرار می‌گیره و هر چیزی رو که منطقی ندونه، به سرعت پس می‌زنه. وقتی کوچیک بودی، تجسم هر چیزی برات ممکن بود، اما کورتکس جلوی پیشونی همراه با خودت رشد کرده و امروز زندگیت رو توی چهارچوب منطق اسیر کرده. بهت می‌گم چطور کنارش بزنی.

 

تمرین تجسم خلاق


باید تصورت رو با تمام وجودت احساس کنی. یک راه تقویت نیروی تخیل، بازی‌های ویدئویی و هدست‌های واقعیت مجازیه. این بازی‌ها کاملا درگیرت می‌کنه. بعد از چند بار تجربه‌شون، متوجه می‌شی که یک محتوای مدیا، چطور تونست بهت نفوذ کنه و حس و حالت رو عوض کنه. البته من این کارو زیاد توصیه نمی‌کنم. چون باید خیلی مواظب چیزایی که می‌بینی باشی چون ممکنه به سادگی زندگیت جذب بشه.

به جاش، من تجربه‌ی واقعی محیطی که می‌خوای تصور کنی رو بهت توصیه می‌کنم. شاید اگه پشت یک فراری ننشسته باشی و لمسش نکرده باشی، تصورش برات خیلی سخت باشه. کورتکس مغزت به سرعت کنارش بزنه و بگه امکان نداره بتونی ماشینی رو که ندیدی تصور کنی. خونه ای رو که توش نبودی تجسم کنی. یک راه خوب و البته جسورانه اینه که، خودت رو به هر قیمتی که شده، درست توی همون شرایط قرار بدی.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

اگر بتونی به جای جملات تاکیدی مثبت و تجسم خلاق ثروت، خودت رو مستقیم توی دل ثروت بندازی، ره صد ساله رو یک شبه طی می‌کنی.

دن پینیا Dan Pena که امروز ملقب به مرد ۵۰ میلیارد دلاری هست، یک زمانی فقط ادای افراد موفق رو مثل یک بازی در میاورده. اگه پای صحبت‌هاش بشینی، امروز بیشتر از هر چیز دیگه روی تمرین موفقیت تاکید داره. زمانی که هیچ پولی در بساط نداشته، می‌رفته داخل رولز رویس می‌نشسته و با تمام وجود چرم صندلی‌ها رو بو می‌کرده. با همسرش می‌رفتن تو خونه‌های چند میلیون دلاری قدم می‌زدن و گاهی اوقات هم به خاطر ظاهرشون متلک و کنایه می‌شنیدن. دن بعدا صاحب اون خونه‌ها می‌شه.

همون‌طور که قبلا هم مفصل گفتم، انجام تمرینات ریلکسیشن و مدیتیشن یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کارها برای کنار زدن کورتکس یا بخش منتقد مغزه. مدیتیشن مهم‌ترین کاریه که باید تو زندگی انجام داد، حتما آموزشش رو تو سایت طرح طلایی ببین.

موقع تجسم خلاق، حسابی حواست به نفس کشیدنت باشه. تنفس باید درست انجام بشه. اینو همیشه یادت باشه: تنفس یعنی همه چیز. اولین کاری که تو این دنیا انجام دادیم تنفسه؛ آخرین کاری هم که انجام می‌دیم، باز تنفس هست. چون روش صحیح تنفس رو قبلا توی آموزش مدیتیشن و ریلکسیشن به طور کامل باز کردم، دوباره تکرار نمی‌کنم؛ فقط هوا رو به پایین و به سمت شکم هل بده.

 

قانون جذب ۶۸ ثانیه استر هیکس


تجسم ما چکار می‌کنه و چرا برای قانون جذب ضروریه؟ تمام دنیا از انرژی تشکیل شده؛ همه چیز انرژیه. ماشین، خونه‌ای که دوست داری و عشق زندگیتم از جنس انرژیه. اگر چیزهایی که می‌خوای امروز توی زندگیت نیست، فقط یک دلیل داره: این‌که فرکانس انرژی تو با انرژی اون خواسته هم جهت نیست. تو با تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی باید فرکانست رو با فرکانس خواسته‌هات یکی کنی. وقتی این اتفاق به طور کامل بیافته و تو با فرکانس اون‌ها هم جهت بشی، خواسته‌هات به زندگیت میان.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

قانون ۱۷ ثانیه قانون جذب که توسط استر هیکس معرفی شد، می‌گه اگر تو توانایی تمرکز کامل و نگه داشتن تصویر خواسته‌تو فقط ۱۷ ثانیه داشته باشی، می‌تونی اونو به زندگیت بیاری و اگر این ۱۷ ثانیه رو تا ۶۸ ثانیه جلو ببری، دیگه هیچ چیز جلو دار رسیدن خواسته‌هات نیست. این تکنیک خوبه؛ مخصوصا که زمان کوتاهی داره و می‌تونی بدونی تنبلی انجامش بدی. اما اگر واقعا منتظر نتیجه هستی، بذار یک داستانی که نزدیکم اتفاق افتاده رو برات تعریف کنم.

برای یک تعمیرکار وسایل الکترونیک یک دستگاه جوش اینورتر آوردن که اون موقع تازه توی بازار اومده بود و قیمت‌های تعمیرش بالا بود. تعمیرکار دستگاه رو باز کرد و زیر ده دقیقه اون رو بست. فردا که برای تحویل اومدن، قیمت داد ۲۰۰ هزار تومن. دستیارش که شاهد ماجرا بود بهش گفت برای این دستگاه ده دقیقه هم که زمان نگذاشتی، چرا اینقدر بالا دادی؟ خندید گفت یک عمر تجربه‌ی من باعث شد که عیب یابی و تعمیرش ده دقیقه طول بکشه. تازه هنوزم خیلی موردا هست که کل روز زمان می‌بره تا عیباش شناسایی بشه.

قانون ۶۸ ثانیه هم درست همینه. بعد از تلاش و مراقبت دائم از افکارت و برنامه ریزی دوباره‌ی ضمیر ناخودآگاهت طوری که بتونه فرکانس تو رو روی فرکانس بالاترِ خواسته‌هات قرار بده، شاید خلق خواسته‌هات ۱۷ ثانیه هم زمان نبره. اما راه انداختن این موتور غول آسای پر سر و صدا بدون هیچ ابزار و بدون اطلاع از خرابی‌های هسته‌ش، مهارت و ممارست نیاز داره.

من تا این‌جا تو سایت طرح طلایی به تکنیک‌های ریلکسیشن و مدیتیشن و ابزارهای تجسم خلاق و یک تصویر سازی ذهنی بی‌نقص به طور کامل پرداختم. که ویدئوهای دوپینگ تصویر سازی ذهنی هم که با جملات تاکیدی مثبت برای ثروت و عشق همراهه هم درست به همین منظور بوده. تا پارادیم رو درست نکرده باشی، هیچ کدوم از این‌ها فایده نداره. پارادایم یک الگوی فکری توی سرته که ناخودآگاهت اونو شکل داده.

 

ضمیر ناخودآگاه و موفقیت


بدون تغییر پارادایم در واقع هر کاری که در زندگی انجام می‌دی بی‌فایدست. هر کاری! اگر داری مداوم برای تجسم ذهنی و قانون جذب تلاش می‌کنی و هیچ نتیجه نمی‌گیری مشکل این‌جاست. اگر یک عمر صبح و شب رویاهاتو دنبال کردی و کار کردی و امروز هیچ چیز به دست نیاوردی، مشکل همین‌جاست. ضمیر ناخودآگاه تو از کودکی برای موفقیت یا شکستت برنامه ریزی شده.

قبلا هم گفتم، مغز تو هر ثانیه در حال پردازش ۱۱ میلیون بیت اطلاعاتیه که از طریق ورودی‌های حواس پنج‌گانه دریافت می‌کنه. هر چیزی که می‌شنوی و می‌بینی داره هر ثانیه این حجم وسیع اطلاعات رو توی مغزت می‌بره. و مشکل این‌جاست که تو از این ۱۱ میلیون بیت، فقط می‌تونی متوجه ۵۰ بیت اون‌ها بشی. این یعنی اصلا روی خودآگاهت حساب نکن. روی افکار و درکی که تو بیداری از جهان داری حساب نکن. این افکار و تجسم خلاق و خیال فقط پنجاه تا پیکسل از یک عکس ۱۱ میلیون پیکسلیه. فقط پنجاه تا نقطه از این عکس.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

پردازش و تحلیل اطلاعات جایی انجام می‌شه که تو ازش کاملا بی‌خبری. هر زمان که توی تلگرام و اینستاگرام می‌چرخی و بین عکس‌ها و کلیپ‌ها سوایپ می‌کنی، داری هر لحظه ۱۱ میلیون بیت اطلاعات رو بدون هیچ درک خودآگاه ازشون وارد ذهنت می‌کنی. خیلی از شرکت‌های بزرگ از پیام‌های ناخودآگاه برای تبلیغات و اهداف دیگه استفاده می‌کنن. مثلا تو داری فیلمی رو تماشا می‌کنی که هر ثانیه ۲۴ تا تصویر داره، اگر تو هر ثانیه تصویر یک فریم با تصویر دیگه‌ای جایگزین بشه، مثلا صورت یک شخص، تو اون رو نمی‌بینی، اما ناخودآگاهت خیلی خوب می‌بینه و تحلیل می‌کنه. و بعدا که اون شخص رو ببینی احساس می‌کنی قبلا یک جایی دیدیش. این کار خیلی پیش پا افتادست، در واقع تمام دنیا داره از راه‌های به شدت بزرگ‌تر و تاثیر گذارتر، تبلیغات خودش رو وارد ضمیر ناخودآگاه می‌کنه. مخصوصا امروز که ما بیشتر عمر رو توی شبکه‌های اجتماعی به سر می‌بریم.

از ۱۱ میلیون بیت اطلاعاتی که هر ثانیه وارد مغز و تحلیل می‌شه، ۱۰ میلیون فقط از ورودی‌های بینایی دریافت می‌شه. سهم لامسه ۱ میلیون بیت، شنوایی و بویایی ۱۰۰ هزار بیت و چشایی ۱۰۰۰ بیت در هر ثانیه‌س. پس باید بیشتر از اون که تصور کنی، مراقب چیزایی که می‌بینی باشی.

چون قانون جذب رو ضمیر ناخودآگاه‌ت فعال می‌کنه، نه تو. مشکل تجسم خلاق این‌جاست. وقتی داری توی گوشی تصاویر رو همین‌جور رد می‌کنی، ضمیر ناخودآگاهت عکس کامل تصویری که ندیدی رو هم توی ذهنت ثبت می‌کنه. داری تصاویر رو رد می‌کنی و یک عکس یک لحظه توجهت رو جلب می‌کنه. توی مواردی که هم جهت با فرکانس تو هستن، اصلا نیاز به ۱۷ ثانیه هم نیست، توی همون یک ثانیه ممکنه فرداش به زندگیت بیاد. یادت باشه اینا همه ناخودآگاه انجام می‌شه. اصلا معلوم نیست که ممکنه چی رو به زندگیت جذب کنی.

مواظب بزرگ‌ترین ورودی ذهنت باش. اگر برات یک صحنه‌ی دلخراش رو تعریف کنم، ممکنه سه ساعت دیگه کلا از یادت بره، اما اگر اون صحنه رو خودت ببینی، شاید تا عمر داشته باشی یک جایی پس زمینه‌ی ذهنت بمونه. مواظب بینایی باش. اخبار و تصاویر منفی رو دور بریز. از کانال‌های اخبار بیا بیرون. از هر جایی که هر چیز منفی برات داره، زود بیا بیرون.

 

پاکسازی و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه


اما مشکل اصلی به خیلی عقب‌تر بر می‌گرده. مشکل از کودکی شروع شده. ضمیر ناخودآگاه وقتی که امواج مغز روی فرکانس‌های پایین‌تر قرار داره، تاثیر به شدت بالاتری از اطلاعات وارد شده می‌گیره. امواج مغز ما در طول شبانه روز توی رنج خیلی وسیعی بالا و پایین می‌شن، اما از وقت به دنیا اومدن تا دو سالگی، امواج فقط روی پایین‌ترین فرکانس یعنی دلتا قرار داره. این وضعیت برای ما به عنوان یک بالغ، برابره با بی‌هوشی. ولی بچه تا دو سالگی توی دلتا هست و بی‌هوش نیست. فقط داره دنیا رو از پشت یک پنجره نگاه می‌کنه.

از ۲ تا ۶ سالگی، یک فرکانس بالاتر به نام تتا اضافه می‌شه. وضعیت تتا چه برای ما و چه بچه‌ها، ترکیب دنیای واقعی و خیاله. برای همینه که بچه توی این سن، تخیل به شدت بالایی توی بازی‌هاش داره.

از ۶ تا ۱۲ سالگی، یک فرکانس بالاتر به اسم آلفا اضافه می‌شه؛ آلفا یک وضعیت آگاهی آرومه. و بعد از ۱۲ سالگی فرکانس بالاترِ بتا اضافه می‌شه که بیشترین زمان روز رو در بر می‌گیره. بتا آگاهی کامل و فعاله. پس تا قبل ۶ سالگی، چیزی که ما به اسم آگاهی می‌شناسیم، برای بچه وجود نداره.

چطور می‌شه ضمیر ناخودآگاه رو دوباره برنامه ریزی کرد؟ نکته این‌جاست که شش سال اول زندگی، وضعیت قابل برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه‌ هست. طبیعیت انسان رو تا ۶ سالگی توی این وضعیت قرار می‌ده که بتونه تا جای ممکن فقط اطلاعات جهان رو دریافت کنه. اگر یک بچه رو تا ۶ سالگی توی یک خونواده مذهبی بذاری، تا آخر عمر مذهبی می‌مونه. اسم این بازه هست هیپنوگاگیک ترنس. این بازه‌ی یادگیری فوق‌العاده‌ست. تو این بازه‌ی ۶ ساله، بچه می‌تونه ۳ تا زبان رو همزمان با هم یاد بگیره. تو همین ۶ سال تو هویت خودت رو از محیط و صحبت‌ها و رفتارهای دیگران برای خودت تعریف کردی.

اگر به تو گفته باشن خوشگلی و خوش صدایی و باهوشی و با رفتار این‌ها رو ثابت کرده باشن، تو رو برای موفقیت برنامه ریزی کردن. اگر برعکس این باشه، تو برای شکست برنامه ریزی شدی. و اگر کسی بخواد باورهای منفی تو رو از طریق هیپنوتیزم تغییر بده، باید اول فرکانس مغزت رو تا تتا پایین بیاره و بعد اطلاعات تازه رو جایگزین کنه. موضوع در مورد تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی برای قانون جذب هم همینه.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

هر چیزی که توی ۶ سال اول زندگی می‌بینی و می‌‌شنوی ضبط می‌شه و بقیه‌ی عمرت توی پس زمینه‌ی ذهنت مدام در حال پخشه. این سال‌ها، پارادایم ذهنی تو رو می‌سازه.

برای تغییر پارادایم فقط دو راه وجود داره:

 

تکرار مداوم و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه


ما توی روز تمام رنج این فرکانس‌ها رو تجربه می‌کنیم، موقع کار و فعالیت، تو بالاترین فرکانس یعنی بتا قرار داریم. وقتی به خونه بر می‌گردیم و روی مبل آروم می‌گیریم، وارد وضعیت آلفا می‌شیم، چشم‌ها که سنگین می‌شه برای چند لحظه واقعیت و خیال رو قاطی می‌کنیم و وارد تتا می‌شیم و با خواب می‌ریم تو پایین‌تر وضعیت یعنی دلتا.

 

اشتباه بزرگ در تمرین تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی بدون برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

نکته این‌جاست: درسته که مثل ۲ سالگی تا ۶ سالگی دائم توی وضعیت یادگیری فوق‌العاده نیستیم، اما ما دو بار توی روز چند لحظه‌ای وارد تتا می‌شیم. چند دقیقه‌ی قبل خواب و بعد خواب. باید از این فرصت استفاده‌ی کامل رو ببری. این لحظه وقت تجسم خلاق با بیشترین قدرته. این لحظه وقت دیدن و شنیدن جملات تاکیدی و نگاه کردن ویدئوهای دوپینگ تصویر سازی ذهنی و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه طرح طلاییه.

خبر خوب اینه که تو این لحظه کورتکس جلوی پیشانی یا منتقد و سانسورچی مغز، فعالیتی نداره و هر خیال دیوانه واری رو می‌تونی توی سرت واقعیت کنی. اگه فکر می‌کنی تخیل قوی نداری یا نمی‌تونی موقع تجسم به شکل اول شخص خودت رو تو فضا ببینی، حتما تو این دو زمان تصورت رو امتحان کن. قدرت تخیل توی این اوقات هیچ حد و مرزی برای هیچکس نداره. این اوقات خیلی کوتاهه و زودتر از اون‌که بتونی کاری انجام بدی تموم می‌شه. باید از قبل همه چیز رو آماده و شرایط رو به طور کامل محیا کرده باشی.

 

روش صحیح تصویر سازی ذهنی


اما قبل از هر چیز، باید خواسته‌هاتو کاملا مشخص کرده باشی. باید دقیقا بدونی چی می‌خوای تا بتونی شور کافی برای رسیدن بهش رو توی خودت ایجاد کنی. برای روشن کردن و فهمیدن استعدادها و خواسته‌هایی که توی عمیق‌ترین لایه‌های ذهنت داری، هیچ مجموعه ابزاری بهتر از کتاب زندگی خود را طراحی کنید وجود نداره. نسخه‌ی کامل زندگی خود را طراحی کنید رو با ترجمه‌ی من، می‌تونی الآن از سایت طرح طلایی تهیه کنی. حتما باید تمرینات این کتاب رو انجام بدی. اولین وظیفه‌ت توی زندگی همینه. اگر نکنی، از مرحله‌ی اول و روشن کردن خواسته‌های درونیت از زندگی نمی‌تونی بگذری. اگر خواسته‌هاتو روشن نکنی، ناخودآگاه به طور رندوم هر چیزی رو از هر جایی که برسه به زندگیت جذب می‌کنی و شاید بعد یک عمر آزمون و خطا، توی سنی که دیگه فرصتی نمونده باشه بتونی بفهمی چی‌ می‌خوای.

اگه خواسته‌هاتو روشن نکنی شور و شعف لازمی که بخواد تو رو در جهتش حرکت بده هرگز به وجود نمیاد. تو سردرگمی و می‌شی ابزار جذب خواسته‌های افراد روشن.

 

مطالعه کتاب زندگی خود را طراحی کنید پیش از تجسم خلاق ضروری است

 

تجسم با توهم فرق داره. تجسم بر پایه‌ی واقعیت و دونستن اینه که استعداد و استحقاق رسیدن به اون خواسته رو درونت داری. حالا می‌تونی قبل خواب برای خودت بهترین موسیقی رو بذاری و تو این زمان کوتاه، شروع به تجسم و گفتن جملات تاکیدی مثبت کنی.

مهم‌ترین کار برای تجسم و فعال کردن قانون جذب، به تکاپو انداختن احساساته. باید احساساتت رو به وجد بیاری. قبلا هم گفتم، یک تکنیک عالی براش اینه که بعد از تجسم هر تصویر از خودت سوال بپرسی. چرا اینو میخوای؟ پاسخ بدی و باز بپرسی خب چرا؟ بپرسی چه حسی داره برات؟ جواب که دادی باز بپرسی که مثلا خب حالا که داریش می‌خوای چکار کنی؟ اولین کاری که باهاش می‌کنی چیه؟ سوال‌ها احساساتت رو درگیر می‌کنن.

احساسات تو زبان انگلیسی به معنای انرژی به تکاپو دراومده‌ست. همه چیز انرژیه. با تکاپو انداختنش فرکانست رو می‌بری تو یک سطح بالاتر. فرکانس خواسته‌هایی که به هر دلیل نداری، تو یک سطح بالاتر از موقعیت الان توئه. اگه قبل از خواب اینکارا انجام ندادی، باید بعد از چند دقیقه کاملا افکارت رو رها کنی و به کائنات اعتماد کنی. این بخش رو قبلا کاملا توضیح دادم.

موقع تجسم یا هر زمان دیگه توی زندگی، از نفس کشیدن درست یادت نره. یادت نره تنفس یعنی همه چیز. یادت نره کیفیت تنفست، کیفیت زندگی‌تو مشخص می‌کنه.

هیچ کس مثل خودت از ضعف‌هات خبر نداره. اگر موقعیتش رو داری، می‌تونی با صدای خودت باورهایی که دوست داری توی ضمیر ناخودآگاهت جایگزین کنی رو با جملات تاکیدی مثبت ضبط کنی و قبل خواب روی تکرار بذاری و گوش بدی. بهتره هدفون روی گوشت باشه که اول کسی متوجه صحبت‌هات نشه و دوم کسی صدا رو قطع نکنه و توی خواب هم همچنان گوش بدی. توی خواب وارد دلتا می‌شی که برابره با بی‌هوشی. تو این وضعیت ورودی‌ها به شدت محدوده اما باز هم شنیدن بی‌تاثیر نیست و تازه موقع بیدار شدنم فرصت شنیدن داری.

وقتی خودت رو برای موفقیت برنامه ریزی می‌کنی، قانون جذب برات به عمل میاد. چون قانون جذب از ناخودآگاهت فرمان می‌گیره. بهترین پیشنهادات به زندگیت میاد و معجزه رو تجربه می‌کنی. اگه این پیشنهادها و موقعیت‌ها رو با تنبلی و حماقت از دست بدی، دوباره باز هم به سراغت میان.
تنبل‌های زیادی رو می‌شناسم که هزار و یک موقعیت در زندگی بهشون رو کرده که با تنبلی و حماقت خراب کردن اما هنوزم همیشه موقعیت‌های جدیدی بهشون رو میاره که البته بازم خراب می‌کنن. چیزی که به نام شانس توی زندگی شنیدی درست از این برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به وجود میاد. قانون جذب کاملا توی دست ناخودآگاهته و تو می‌تونی برنامه ریزیش کنی. کل داستان همینه.

الان مهم‌ترین تکنیک و راز تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق رو یاد گرفتی. توی روز هم می‌تونی بعد از مدیتیشن و ریلکسیشن، تجسم و تصویر سازی کنی، اما هیچ وقت به اندازه‌ی دقایق قبل خواب نمی‌تونی نتیجه بگیری.

اینو همیشه یادت بمونه؛ این بزرگ‌ترین راز موفقیته. این حرف نهایی بزرگان زیادیه: موفقیت توی سطح دی ان ای برنامه ریزی می‌شه.

اگر داستان یا تجربه‌ی شخصی یا نظری داری توی سایت کامنت کن. اگر تونستی ضمیر ناخودآگاهت رو برنامه ریزی کنی و چیزی که می‌خواستی رو به زندگیت جذب کنی، حتما بگو. و اگر هر سوالی داشتی فقط همین‌جا، پایین همین پست توی سایت، پاسخگو هستیم.

پیروز باشید

همین حالا با اشتراک طرح طلایی از تازه‌ترین مطالب و به‌روز رسانی‌ها مطلع شوید.

کاربرانی که این مطلب را دوست داشتند از این موارد نیز استقبال کرده‌اند
۷ نظر
 1. سمیرا

  خیلی عالی بود با اینکه مطالعه زیاد داشتم تا حالا برام به این شکل شفاف نشده بود. منتظرم فیلمهای بیشتر از برنامه دوپینگتونم.

  1. علی عربی

   ممنون از همراهی، حتما منتظر باشید.

 2. شادی

  عالی و بینظیر بود مطمئنم کائنات شمارو سر راه من قرار دادن

  1. علی عربی

   سپاس از شما. توی دنیا هیچ چیز اتفاقی نیست.

 3. آرمین

  سلام تشکر از این فیلم فوق العاده من تونستم خیلی از سوال هامو از این فیلم پیدا کنم ولی نمیدونم چجوری احساساتم رو بکار بگیرم و واقعا احساسش کنم لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

  1. علی عربی

   سپاس از شما. همون‌طور که گفتم، بهترین راه به کار گیری احساسات استفاده از زمان‌های قبل و بعد خوابه که امواج روی فرکانس‌های پایین قرار گرفته و کورتکس غیر فعال شده. از خودتون سوال بپرسید و خودتون رو تو موقعیت واقعی خواسته‌هاتون قرار بدید (این مورد دیگه صد در صد احساسات‌تون رو به کار می‌گیره). حتما مطلب آموزش مدیتیشن رو ببینید و هر روز مدیتیشن کنید. مطالب و ویدئوهای مکمل این مطلب در آینده روی سایت قرار می‌گیره.

   1. آرمین

    تشکر ویژه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.