قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای ۴ مرحله‌ای + فیلم

اگر امروز اوقات بدی را در غم عشق از دست رفته خود می‌گذرانید، این‌جا با همراه شوید. کلید مشکل شما، استفاده از قانون جذب عشق و به کار بستن تمامی فاکتورهای ضروری آن است. البته این تنها کلید بازگشت است.

همان‌طور که در مقاله‌ی قانون جذب چیست به طور مفصل گفتیم، قانون جذب در ایران به درستی درک نشده و آموزش ها، راهکارها و مراحل ضروری آن به درستی آموزش داده نشده است. برای برگرداندن عشق از دست رفته خود، با ما همراه باشید و بدانید که این کار کاملا انجام شدنی‌ست و در تمام دنیا جواب خود را پس داده.

 

تماشا در یوتوب

تماشا در یوتوب

 

قانون جذب عشق از دست رفته


من در همایش‌ها و برنامه‌های بسیاری در زمینه‌ قانون جذب با بزرگ‌ترین اساتید جهانی آن بوده‌ام و چیزهایی که می‌گویم تماما آن چیزی‌ست که به چشم در تمام نقاط دنیا دیده‌ام. بازگرداندن عشق از دست رفته با رعایت کامل مراحلی که در ادامه می‌گویم به طور قطع انجام شدنی است، اما در نظر داشته باشید که مشکل شما با برگرداندن عشق خود حل نمی‌شود و ممکن است رابطه تان به مدت یک ماه بعد از بازگشت دوباره، به مرحله‌ی امروز رسد.

به همین خاطر پیشنهاد ضروری من این است که پیش از به هم رسیدن دوباره، روی خود و چیزهایی کار کنید که رابطه را به وضعیت امروزتان درآورده. به جدایی به چشم یک فرصت برای ساختن خود و بازسازی تمام عادات بد نگاه کنید. غم جدایی کاتالیزور بزرگی برای ایجاد بزرگ‌ترین تغییرات است. درخت در تنهایی ریشه می‌دواند و رشد می‌کند. تنها بعد از رشد در تنهایی است که در کنار سایر درخاتن می‌تواند “جنگل” بسازد.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ تکالیف برگرداندن عشقمان

تکالیف برگرداندن عشقمان

 

پیش از استفاده از قانون جذب عشق از دست رفته، با خود رو راست شوید و به این سوالات پاسخ دهید:

 1. آیا این رابطه قابل ترمیم است؟
 2. آیا انتخاب بهتر دوم ممکن نیست؟
 3. بازساختن این رابطه نیازمند چه اندازه از خود گذشتگی و تلاش است؟
 4. از آن‌جا که ممکن است عشق شما به هر دلیل در ساخت دوباره‌ی رابطه همکاری و تمایلی نداشته باشد، می‌توانید حتی در بدترین شرایط پایبند به آن میزان تلاش و از خود گذشتگی به تنهایی شوید؟

چرا که برای قانون جذب هیچ اهمیتی ندارد که شما لایق‌ترین رابطه یا بدترین آن را به سوی خود جذب می‌کنید؛ در هر صورت با رعایت مراحل ضروری قانون جذب، می‌توانید فرد دلخواه خود را به زندگی‌تان جذب کنید.

 • با قانون جذب عشق می‌توانید بهترین‌ها را کنار خود داشته باشید!
 • با قانون جذب عشق می‌توانید فرد مورد نظرتان را به زندگی جذب کنید.
 • با قانون جذب عشق می‌توانید عشق از دست رفته خود را به زندگی بازگردانید.

شاید پاسخ خوبی برای سوالات بالا نداشته باشید و سرانجام این رابطه را در صورت بازگشت هم، باز شکست ببینید؛ اما می‌خواهید شانس نهایی خود را امتحان کنید. من همیشه در امتحان آخرین شانس در تاریک ترین شرایط هم، مشوق مردم بوده‌ام؛ اما اگر واقعا این حرکت، آخرین شانس شماست، بهترین نیست که پیش از آن کمی به خود و فرد مقابل فضای لازم را ببخشید؟

این فضا بهترین شرایط را برای رشد شما و فکر درست برای ترمیم رابطه فراهم می‌کند. این فضا حتی بعد از بازگشت نیز باید حفظ شود.

ساختن یک رابطه‌ی خراب شده نیازمند تلاش زیادی‌ست. پیشنهاد من این است که اگر شانس آخر شماست، پس باید با تمام قوا به سراغش بروید. پیش از آن حتما باید به خود برسید. گرچه زیاد مهم به نظر نمی‌رسد، اما چیزی تاثیر گذارتر از ورزش برای حفظ روحیه در هنگام جدایی نمی‌شناسم! به علاوه، در ورزش یک نکته‌ی ظریف نیز نهفته است: زیباتر شدن بدن شما، به جذابیت‌تان می‌افزاید.

کارکرد قانون جذب را نه فقط برای برگرداندن عشق از دست رفته، که برای به دست آوردن هر چیزی که در رابطه ضروری‌ست، می‌بایست به طور صحیح و اصولی آموخت. قانون جذب بزرگ‌ترین قانون کائنات است. جایی که الان نشسته‌اید، این مقاله و دستگاهی که از درونش این کلمات را مطالعه می‌کنید همه را خود به این لحظه‌ی زندگی جذب کرده‌اید.

انسان‌ها به طور دائم، هر لحظه در حال استفاده از قانون جذب هستند؛ نکته‌ای که در آموزش قانون جذب اهمیت دارد، توانایی استفاده‌ی آگاهانه از آن است. هنگامی که نحوه‌ی کار با آن را یاد گرفتید، دیگر مهم نیست که یک شام به خصوص را به زندگی جذب می‌کنید یا یک اتومبیل یا عشق از دست رفته‌ی خود را.

خبر عالی این است که با استفاده از قانون جذب در جذب عشق از دست رفته‌ی خود، شما کارکرد آن را یادگرفته‌اید و حالا می‌توانید هر چه می‌خواهید به زندگی‌تان جذب کنید! ماشین؟ خانه‌ی رویایی؟ در قانون جذب همه چیز یک چیز است.

هنگام جذب عشق از دست رفته، احساسات شما بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی به جنب و جوش افتاده است و در هر جهتی که قرار گیرد نیروی بسیار زیادی وارد می‌کند.

 

نیروی دلتنگی برای بازگشت عشق قدیمی


قانون جذب فقط در یک صورت به فرمان شما عمل می‌کند: هنگامی که احساسات خود را به صورت کامل درگیر آن کنید. معادل احساسات در زبان انگلیسی (Emotion) است که یعنی انرژی‌ای که به جنب و جوش و حرکت درآمده (Energy in Motion). مهم‌ترین فاکتور در اجرای قانون جذب، به کار گرفتن اوج انرژی با استفاده از احساسات است.

و احساسات شما در هیچ جا بیشتر از زمان دلتنگی برای عشق از دست رفته فعال نشده و نخواهد شد.

بله با استفاده از قانون جذب عشق می‌توانید عشق از دست رفته خود را برگردانید؛ اما از آن مهم‌تر، بعد از آن دیگر کارکرد قانون جذب را با پوست و استخوان خود درک کرده‌اید و می‌توانید هر چیزی را به زندگی جذب کنید.

از نظر من، هر چیز خراب شده را می‌توان ترمیم کرد. اما ترمیم نیازمند از خود گذشتگی و تلاش بسیار است.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای 4 مرحله‌ای

 چگونه یک رابطه از دست رفته را برگردانیم

 

کینتسوگی، بهترین راه ترمیم رابطه عاشقانه


آشی‌کاگا یوشی‌ماسا، یک کاسه‌ی شکسته‌ی چای را برای تعمیر به چین فرستاد و هنگامی که کاسه از آن‌جا پیشش بازگشت، متوجه ظاهر زشت آن با منگنه‌های فلزی بی‌ریخت شد. آن‌جا بود که صنعت گران ژاپنی دنبال راهی هنری‌تر برای تعمیر آثار و ظروف شکسته گشتند و هنر کینتسوگی ابداع شد. کینتسوگی هنر ژاپنی ترمیم سفال و چینی با استفاده از گرد طلا، نقره و پلاتین است.

کینتسوگی تا جایی باب شده که مجموعه داران به طور عمدی آثار خود را می‌شکنند تا با ترمیم به این شیوه به آن‌ها ارزش بیشتری ببخشند.
به طور خلاصه، فلسفه‌ی کینتسوگی زیبا دیدن و ارزش بخشیدن به شکستگی‌ها و کهنگی‌هاست. وقتی جای ترک‌ها به جای یک ردیف منگنه کوبی زشت، با طلا پر می‌شود، به طور دائم ارزش بالای اثر و بهایی که برای ترمیم آن گذاشته شده را یادآور می‌شود.

یک رابطه عاشقانه بعد از شکست می‌بایست به شیوه کینتسوگی ترمیم شود. باید در هر لحظه و هر ثانیه، بهای سنگین ساخت دوباره و زیباتر آن را به خود یادآوری کرد. باید مواظب تمام حرکات و رفتار تا مدت زمانی طولانی بود. هر رابطه‌ی زیبایی یک روز به بن بست رسیده. راهگشایی و ترمیم درست بعد از آن بن بست‌ها بوده که امروز تجارب‌شان را ارزشمند و رابطه را به بهترین شکل خود درآورده.

پس بله، رابطه‌ی شما قابل ترمیم است، سوال این‌جاست که ارزش لازم برای صرف آن میزان طلا را به آن می‌دهید؟

 

قانون جذب عشق را به خدمت خود آورید


من کارکرد قانون جذب عشق را در سراسر دنیا دیده‌ام، اما باور من به قانون جذب قبل از هر چیز دیگر، از تجارب بزرگ شخصی‌ام سرچشمه می‌گیرد. من در زندگی شخصی به طور دائم از قانون جذب استفاده می‌کنم و چیزهای بسیار شگفت انگیزی از آن دیده‌ام. من قانون جذب پول را در کمتر از یک ساعت به کار گرفته‌ام و تمام این تجارب را یک روز با شما در میان خواهم گذاشت.

در اولین مرحله، می‌خواهم تجربه‌های شخصی خود را در جذب افراد به یاد آورید. به طور کامل و با جزئیات آن واقعه را در سر مرور کنید. به طور قطع پیش آمده که روزی فکرتان به هر دلیل، معطوف به فرد خاصی شده و فردا چند اتفاق کوچک و بزرگ دست به دست هم داده تا با او در خیابان رو به رو شوید؛ فکرش را که می‌کنید می‌بینید اگر فقط برای یک لحظه پاسخ به تلفن سرعت را کم نمی‌کردید و پشت چراغ قرمز نمی‌ماندید یا هزار مورد کوچک‌تر، او را نمی‌دیدید. بله، قانون جذب تمام اتفاقات ریز و درشت زندگی ما و سایر مردم را رقم می‌زند.

روز پیش که فکر او به سرتان رسید دقیقا چه اتفاقی افتاد؟ چه نوع حسی به او داشتید؟ می‌خواهم از این تجربه شما به بزرگ‌ترین کلید قانون جذب برسیم.

دیده‌ام که اساتید زیادی مبحث قانون جذب عشق را با چیزهایی دیگر همچون مثبت اندیشی و شادی درگیر می‌دانند. تمام این‌ها برای یک زندگی خوب ضروری‌ست، اما برای قانون جذب هیچ اهمیتی ندارد. اصول ضروری قانون جذب بسیار ساده و در عین حال نیازمند تمرین است. متأسفانه همین اصول ساده نیز به ندرت درست آموزش داده شده.

این‌که چطور زندگی خود را خوب بسازید و روابط عالی و پایدار ایجاد کنید یک مبحث کاملا جداست و ارتباطی به قانون جذب عشق ندارد. به همین علت اولین پیشنهادم استفاده از فرصت و فضای پیش آمده از جدایی، در جهت رشد شخصی و یادگیر‌ی‌ست. بازگشت عشق از دست رفته دشوار نیست، حفظ دوباره‌ی شرایط خوب و ترمیمی چون هنر کینتسوگی دشوار و نیازمند تلاش و از خودگذشتگی‌ست.

قانون جذب عشق مطابق با همان اصول اولیه‌ی قانون جذب عمل می‌کند. مراحل زیر را به ترتیب پیش روید. برای تصویرسازی ذهنی کامل، از راهنمای مدیتیشن صوتی قانون جذب عشق از دست رفته که در انتهای ویدئوی این مطلب قرار دارد استفاده کنید.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای 4 مرحله‌ای

قانون جذب برای برگرداندن معشوق

 

1. مدیتیشن و پاک سازی ذهن


قبل از هر چیز، برای به کار بستن قانون جذب نیاز به یک فضای کاملا خالی داریم. در آن روزی که گفتم به خاطر آورید، به یاد دارید که هنگام فکر به فرد مورد نظر صرف نظر از شرایط موجود، با چه حالت ذهنی این کار را انجام دادید؟ ذهن شما آن روز کاملا خالی و پذیرا بود؛ اگر فکر آن فرد با یک تصویر یا فیلمی از او، در شرایطی به سراغ شما می‌آمد که ذهنی شلوغ و درگیر داشتید، هرگز او را برای ملاقات غیر منتظره‌ی فردا جذب نمی‌کردید.

اولین اصل در اجرای قانون جذب، داشتن ذهنی خالی است. باید ذهن خود را از هر دل مشغولی، دغدغه، فکر به عواقب هر کار و حتی آهنگی که صبح داخل ماشین شنیده‌ای و از آن لحظه به طور دائم توی سر در حال پخش است، پاک کنی. به عمل پاک سازی ذهن مدیتیشن می‌گویند.

این روزها مدیتیشن شکل‌های مختلفی به خود گرفته؛ شیوه‌های اجرای آن بسیار متفاوت و در نتیجه گیج کننده شده. اما مدیتیشن بسیار ساده است. شیوه‌های مدیتیشن که طی آن چیزی باید در سر تکرار شود یا در یک وضعیت به خصوص، تمرکز بر چیز خاصی گذاشته شود، یا چیزهایی مثل انتهای همین ویدئوی راهنمای مدیتیشن برای قانون جذب، خود فعل مدیتیشن نیست.

اگر از یوگی‌هایی که در کوه‌های هندوستان تمام عمر خود را به ذن اختصاص داده‌اند بپرسید، خواهید فهمید که چنین شیوه‌هایی را به عمر نشنیده‌اند. این شیوه‌های مدیتیشن، مدیتیشن تجاری است. چیز بدی نیست. خیلی هم عالی‌ست و قطعا شما را به انجام انواع تکنیک‌های آن برای اجرای قانون جذب یا صرفا داشتن یک حال خوب، دعوت می‌کنم. هر چه باشد هیچ چیز مهم‌تر از ایجاد یک حال خوب نیست. اما الان دارم از اصل مدیتیشن صحبت می‌کنم؛ چیزی که در مرحله‌ی اول به آن نیاز دارید.

در اولین مرحله‌ی اجرای قانون جذب، ما به اصل مدیتیشن نیاز داریم. مدیتیشن یعنی خلسه. یعنی ساخت یک فضای کاملا خالی در سر. بدون موسیقی، بدون هیچ فکر، بدون هیچ عبارت تاکیدی و فقط تنفس. بعدا روی این‌که چرا ما به این فضای خالی بدون حتی تلقین‌های مثبت توی زندگی به طور دائم نیاز داریم صحبت می‌کنم. به طور خلاصه، فقط موقع خالی شدن هست که اتصال ما به یک فضای برتر که منبع تمام ارتباطات و احساسات این جهان است برقرار می‌شود.

چهار زانو روی زمین بنشینید. ستون فقرات را در حالتی آرام و ثابت نگه دارید و کف دست‌ها را رو به بالا در حال دریافت روی زانو گذارید. به هیچ چیز فکر نکنید! احتمالا همین جمله خود باعث سر ریز شدن فکار در سرتان می‌شود! مثل همان مثال معروف است که می‌گوید لطفا به فیل صورتی فکر نکنید. نه فیل صورتی با روبان آبی روی دم، نه فیل صورتی با خط‌های سفید، نه… و همین‌طور هر چه توضیح طولانی‌تر می‌شود، تصویر فیل صورتی در ذهن پر رنگ‌تر می‌شود.

پس این‌که “به هیچ چیز فکر نکن” خود باعث تحریک افکار بسیار زیادی می‌شود. و چاره‌ای هم نیست. اوایل انجام مدیتیشن ذهن شما بیشتر از همیشه درگیر همه نوع فکری می‌شود. با تحریک هر کدام از حواس پنجگانه یک دیالوگ در سر شما شکل می‌گیرد. شاید یکباره نوری پشت پلک‌های‌تان روشن شود و این دیالوگ در سر بیاید که: “کی اومده خونه؟ چقدر زود اومده؛ غذا خورده؟” با شنیدن دزدگیر ماشین، صدای پاها و اشیاء این دیالوگ‌ها شکل بگیرد که: “ماشین رو دم در زدم قفل کردم یا نه؟ دیروز خبر چند تا دزدی توی این منطقه پیچیده بود. چرا همسرم اینقدر سریع راه می‌ره؟ مشکلی براش پیش اومده؟” و به همین شکل دیالوگ‌های بی‌شماری ناخواسته پدید می‌آیند.

چطور باید در برابر این افکار ایستادگی کرد؟ پاسخ ساده است؛ به هیچ عنوان نباید ایستادگی کرد. باید اجازه‌ی ورود و خروج همه نوع فکری را در ذهن داد. افکار می‌آیند و اگر خود را درگیر آن‌ها نکنید به همان سادگی هم خواهند رفت. به جای درگیر شدن با آن‌ها، فقط باید شاهدشان بود. فقط آمدن و رفتن‌شان را تماشا کرد بدون هیچ قضاوتی.

در این مرحله مهم‌ترین کار، تنفس است. در واقع تنفس مهم‌ترین کاری هست که در در کل عمر انجام می‌دهیم. کیفیت تنفس ما کیفیت زندگی‌مان را تعیین می‌کند! شاید درکش دشوار باشد، اما واقعیت محض است. نه تنها در مدیتیشن، که قبل از انجام هر کاری باید تا جای ممکن روی تنفس درست تمرکز کرد چرا که تنفس شما کل زندگی‌تان را تعریف می‌کند.

هوا را برای جذب اکسیژن بیشتر، باید از طریق بینی وارد بدن کنید. حتی مهم است که با هر سوراخ بینی به طور جدا نفس بکشید. یعنی هر سوراخ را یکبار با دست بگیرید و با سوراخ دیگر چند بار نفس عمیق بکشید. تنفس صحیح باید از طریق دیافراگم باشد. اگر هنگام تنفس یا استنشاق هوا شانه‌ها و سینه بالا می‌آید، فرآیند تنفس شما اشتباه است. هوا نباید در شش‌ها حبس شود. باید آزادانه به سمت شکم حرکت کند. هنگام تنفس باید شکم‌تان بالا آید.

فقط روی تنفس خود تمرکز کنید. وقتی ذهن‌تان پر از افکار گوناگون می‌شود با تمرکز کامل روی تنفس، فقط شاهد آن‌ها باشید. بعد از چند روز حباب‌های افکار دانه دانه خواهند ترکید و آرام آرام با جهانی خالی از فکر و دیالوگ و سرشار از انرژی رو به رو خواهید شد.

حالا وقت تصویرسازی ذهنی است. فقط حالا با یک ذهن خالی می‌توانید با یک تصویرسازی پر انرژی هر آن‌چه می‌خواهید به خود جذب کنید.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای 4 مرحله‌ای

بازگشت عشق قدیمی

 

2. تصویرسازی ذهنی


اولین اصل در تصویرسازی ذهنی کنار گذاشتن قضاوت است. موقع تصور نیاز به دلیل آن ندارید که چرا؟ مگر چطور می‌شود؟ اگر ذهن خلاقی داشته باشید حتما تا حالا چیزها و شرایط فوق‌العاده گوناگونی را در نهایت وضوح در خواب دیده‌اید. اگر خود را آن‌قدرها خلاق نمی‌دانید بهتر است تنها دلیلش را بشناسید. تنها سد خلاقیت قضاوت است و قضاوت از نیمکره چپ مغز سرچشمه می‌گیرد. قضاوت، قانون، دو دوتا چهار تا.

در تصویرسازی ذهنی باید جلوی قضاوت و منطق را گرفت. خود منطق و حقیقت جهان هم به قدری وسیع و ارتباطاتش پیچیده است که با هزاران مثال می‌توانم همین حالا بی‌منطق و قضاوت بودن اتفاقات و موفقیت‌های بی‌شماری را لیست کنم. اولین تکلیف برای برگرداندن عشق از دست رفته با استفاده از قانون جذب، کنار گذاشتن منطق است.

 • روابط بین شما آن‌قدری بد بوده که توانایی تصور یک برخورد عالی را در خود نمی‌بینید؟‌
 • آیا او با فرد دیگری است؟
 • در کشور دیگری‌ست؟
 • موانعی به وجود آمده که کنار هم قرار گرفتن را محال کرده؟

هنگام تصویرسازی ذهنی فقط این را بدانید که محال‌ترین اتفاقات به عجیب‌ترین شکل ممکن در جهان رخ داده‌اند. قضاوت و منطق ممنوع است.

برای تصویرسازی ذهنی، خود را از وضعیت مدیتیشن بیرون آورید. بدن خود را کاملا رها و آرام کنید. موسیقی ملایمی پخش و برای خود یک نوشیدنی تهیه کنید. در انتهای ویدئو پادکست این مطلب یک راهنمای تصویرسازی ذهنی برای شما آمده کرده‌ام. ویدئو را ذخیره کنید و بعد از مطالعه‌ی کامل مقاله و پاکسازی ذهن، چشم‌های خود را ببندید و آن را در شرایط ایده‌آل پخش کنید.

تصویرسازی ذهنی آسان‌ترین و لذت بخش‌ترین مرحله است؛ تنها می‌بایست قضاوت و منطق ذهنی را هنگام انجامش کنار گذاشت.

 

3. انرژی قانون جذب عشق


انرژی یعنی همه چیز. باید هنگام تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق، انرژی خود را به حداکثر میزان آن درآورید. همان‌طور که اول این صحبت گفتم، لغت احساسات در زبان انگلیسی می‌تواند انرژی به حرکت درآمده تعبیر شود و هیچ زمان مثل حالا که احساسات شدیدی در برگرداندن عشق از دست رفته خود دارید، نمی‌توانید این میزان انرژی را تولید کنید. پس بهترین فرصت برای استفاده‌ی کاربردی و اعمال قانون جذب همین حالاست.

هنگام تصویر سازی ذهنی، احساسات خود را به حداکثر میزان آن برسانید. مراقب باشید که انرژی منفی چیزهای منفی را جذب می‌کند، این احساسات شدید می‌بایست کاملا مثبت تجربه شوند و انرژی عشق را درون‌تان شعله‌ور سازند.

هر انرژی یک فرکانس مشخص دارد. انرژی همواره در حال جنبش است و دنیایی که از انرژی تشکیل شده نیز، همیشه در جنب و جوش است. هیچ چیز ساکنی در جهان نیست. اگر یک تکه سنگ را هم در سطح انرژی اندازه گیری کنیم، شاهد جنبش آن خواهیم بود. به همین خاطر است که می‌گویند افکار و اجسام از یک جنس هستند. انرژی یک فکر که با فرکانس مشخص به کائنات ساطع می‌گردد، مشابه همان را به زندگی‌تان جذب می‌کند. هنگام تجسم و تصویرسازی ذهنی عشق از دست رفته خود، این نکته را به یاد داشته باشید که اگر خواهان روزهای خوب دوباره هستید، می‌بایست فرکانس مثبت و شدیدی به کائنات عرضه کنید.

 

4. کنار گذاشتن


مهم‌ترین و فراموش شده ترین مرحله این‌جاست. این همان مرحله‌ای‌ست که با نا آگاهی به طور کامل نادیده‌اش می‌گیریم. میلیون‌ها نفر در جهان با به کار بستن قانون جذب عشق و پول دلخواه‌شان را به زندگی جذب کرده‌اند، اما عده‌ی خیلی زیادی هم نتیجه‌ی خود را از به کار بستن قانون جذب خیلی دیر حاصل کرده‌اند. کنار گذاشتن، همان مرحله‌ای آخری‌ست که آن عده، با بی‌توجهی و یا عدم آگاهی از آن نتوانسته‌اند خواسته‌ی خود را به زندگی در زمان مناسب جدب کنند. و زمان مهم‌ترین فاکتور کل زندگی ماست.

خب کنار گذاشتن یعنی چه؟ یعنی تمام زحمت‌ها را و خواسته‌های‌مان را فراموش کنیم؟ خیر. کنار گذاشتن یعنی از فکر به چگونگی تحقق خواسته‌ها و انتظار دست کشیدن. کنار گذاشتن یعنی توکل کردن. قانون جذب در یک مورد بسیار سمج است: قانون جذب هرگز به انتظار پاسخ نمی‌دهد! بله، قانون جذب هرگز به انتظار پاسخ نمی‌دهد. این همان چیزی‌ست که بسیاری از اساتید قانون جذب از آن غافل مانده و یا گفته‌هایی مغایر با آن دارند.

از حضور شما تا به این‌جای این مطلب لذت می‌برم، چون می‌دانم با دلی پرتپش تلاش بر استفاده از قانون جذب عشق از دست رفته‌ی خود دارید و حالا که با قوی‌ترین احساس بشری مواجهیم، تمام تلاشم را برای آموزش اصولی آن به شما در این مقاله می‌کنم.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای 4 مرحله‌ای

چگونه عشقم را برگردانم؟

 

با یک نمونه‌ی واضح که حتما در زندگی‌تان پیش آمده این مرحله را برای‌تان روشن‌تر می‌کنم:

می‌دانم روزی بوده که چشم انتظار تماس یا پیامک فردی به گوشی همراه خود خیره شده‌اید. با انتظار رسیدن پیام یا تماس فرد، تمام مدت به گوشی نگاه و لحظه‌ی رسیدن پیام مورد نظر را به طور کامل در ذهن تجسم کرده‌اید. شما تمام مراحل قانون جذب را خیلی درست و دقیق انجام داده بودید. نوتیفیکیشن آن پیام را روی تلفن خود بدون نقص، با تمام جزئیات در ذهن بازسازی کردید. اما دست آخر نا امید شده و گوشی را زمین گذاشتید.

بله، درست در همین لحظه بوده که ناگهان صدای زنگ آن پیام یا تماس را شنیدید. درست لحظه‌ای که آن را زمین گذاشتید. لحظه‌ای که انتظار را کنار گذاشتید.

قانون جذب به انتظار شما پاسخ نمی‌دهد. باید بدون انتظار نتیجه کل فرآیند قانون جذب را به انجام رسانید. برگردیم به روزی که آن فرد مورد نظر را در خیابان جذب کردید، آیا روز قبل منتظر جذب او بوده‌اید؟ خیر. قانون جذب با انرژی و عشق کار می‌کند، نه انتظار نتیجه. باید تا می‌توانید در تجسم خلاق خود انرژی و عشق احساس کنید و نتیجه را همان انرژی و لذتی بدانید که در آن لحظه می‌برید. راز قانون جذب همین نکته است که متآسفانه در فیلم و کتاب راز نوشته‌ی راندا برن نیز به آن اشاره نشده است.

الآن به خاطر می‌آورید که هر آن‌چه در زندگی خود جذب کرده‌اید، بدون انتظار نتیجه بوده است. بنابراین عشق از دست رفته‌ی خود را نیز بدون انتظار رسیدن دوباره به او، و با هدف لذت بردن از همان لحظه‌ی تجسم خلاق خود، تصور کنید؛ و حقیقتا هم که از لذت بخش‌ترین کارهای دنیاست.

تصور ذهنی و تجسم خلاق که تمام شد، همه چیز را رها کنید. تمام افکار را تا جلسه‌ی بعد از سر بیرون کنید. به این مورد خوب دقت کنید: اکثر مواقع وقتی عشق قدیمی خود را به شما نشان می‌دهد که شما در شرف آغاز یک رابطه‌ی جدید هستید! و این یعنی درست در زمانی که دیگر رنج شما تمام شده و انتظار به صفر رسیده قانون جذب با تصورات گذشته‌تان به عمل می‌افتد. متأسفانه وقتی کار به اینجا می‌رسد، دیگر این شما هستید که خواهان رابطه‌ی قبل نخواهید بود. پس تا قبل از این روز، انتظار را کنار گذارید و تنها با هدف ایجاد یک لحظه‌ی عالی تصویرسازی ذهنی خود را انجام دهید.

 

تکرار جملات تاکیدی مثبت


ذهن یک ماشین مدام در حال حرکت است. این حرکت از لحظه تولد شروع شده و تا مرگ ادامه می‌یابد. ذهن همواره دنبال بازی و سرکشی است. پس بسیار بدیهی‌ست که اگر حتی یک لحظه کنترل آن را رها کنید، به بی‌راهه خواهد رفت. به خصوص در شرایطی که امروز در آن به سر می‌برید، باید ذهن خود را دائما در طول روز با جملات تاکیدی مثبت پر کنید.
در طول روز می‌بایست بارها ویدئوهای دوپینگ تصویر سازی ذهنی برای قانون جذب را که در طرح طلایی تولید و منتشر می‌شوند تماشا و گوش کنید.

 

تنها دلیل شکست عشقی چیست؟


در این مطلب جای زیادی برای پرداخت این موضوع نیست، اما در هر شرایطی که بوده‌اید، هر نوع مشکلی که بین شما یا خانواده‌ها وجود داشته، جدایی و دور شدن از شما فقط و فقط یک دلیل دارد و آن کم شدن میزان جذابیت شماست.

اگر درجه جذابیت شما از یک سطح خاص پایین‌تر رود، زندگی‌تان نابود می‌شود و در صورت بازگشت دوباره، باز بعد از مدتی کوتاه به شرایط همین امروز برمی‌گردد. حفظ جذابیت تنها راه ادامه‌ی یک رابطه است.

بحث و مشاجره قاتل جذابیت است. حسادت زیاد قاتل جذابیت است. این موضوع جای صحبت بسیار دارد، اما قبل از هر چیز بدانید که زندگی ساده است. با عشق زندگی کنید اما مواظب باشید که همه چیز باید دو طرفه باشد. اگر مدتی‌ست که بی‌توجهی عشق‌تان آزارتان می‌دهد، بدترین کار عنوان کردن آن است. تنها کاری که می‌بایست انجام دهید انجام بی‌توجهی متقابل است.

اگر حسادت زیادی در رابطه داشته‌اید، به احتمال زیاد امروز درصد خیلی بالایی از جذابیت خود را از دست داده‌اید. حسادت بیانگر نیاز بسیار شدید شماست و نیازمندی مهلک‌ترین عامل قتل جذابیت است. باید رها کردن را خوب یاد بگیرید.

عشق خود را رها کنید. گرفتن عشق در دست مثل گرفتن یک صابون است. هر چه محکم تر فشارش دهید احتمال لغزیدن و افتادن آن بیشتر می‌شود. امروز از فضای ایجاد شده استفاده کنید. ارزش واقعی خود را پیدا کنید تا احساس نیاز به در دست داشتن و کنترل یک فرد دیگر را به طور کامل، برای همیشه در خود خاموش کنید. باور کنید یا نه، تمام مشکلات رابطه‌ی شما و کاهش جذابیت‌تان از همین‌جاست. اگر موفق شوید، عشق شما برمی‌گردد و در کنار او یک زندگی زیبا خواهید داشت. اگر موفق شوید، می‌توانید تولد دوباره‌ی خود را نه تنها در زندگی عشقی و روابط، که در موفقیت مالی و سلامت هم جشن بگیرید.

بعد از موفقیت در اعمال قانون جذب در برگرداندن عشق‌تان، دیگر نحوه‌ی کار قانون جذب را به طور کامل یاد گرفته‌اید. تمام مراحل آن را با جزئیات به خاطر بسپارید و از این به بعد هر آن‌چه می‌خواهید را درست به همین شیوه به زندگی‌تان جذب کنید. اگر مطالعه‌ی زبان انگلیسی برای‌تان مشکل نیست، پیشنهاد می‌کنم راهنمایی‌های این وب سایت را نیز برای جذب عشق بخوانید.

فراموشی مکانیزم دفاعی مغز است و کاریش نمی‌توان کرد. تمام چیزهایی که یاد گرفته‌ایم و تمام چیزهایی که در آن‌ها ماهر هستیم و به خود افتخار می‌کنیم فقط حاصل یک چیز است: تکرار. دوستش داشتیم و تکرارش کرده‌ایم و حرفه‌ای شدیم، فقط همین. ذهن انسان برای کاشت هر چیزی نیاز به تکرار دارد.

 

قانون جذب عشق از دست رفته چگونه عمل می‌کند؟ چگونه عشقم را برگردانم؟ راهنمای 4 مرحله‌ای

چگونه یک رابطه از دست رفته را برگردانیم؟

 

تصویرسازی ذهنی برای برگرداندن معشوق


برای شنیدن راهنمای صوتی تصویرسازی ذهنی بازگرداندن عشق از دست رفته، به انتهای فایل تصویری این مطلب مراجعه کنید. متن صحبت‌ها این‌جا وارد شده است، اما خواندن این متن تاثیر آن را به طور کامل از بین خواهد برد. پس از این‌جای کار را فقط در ویدئوی همین صفحه دنبال کنید.


بهتره قبل از شروع کارمون، فضا رو با یک رایحه‌ی دلچسب عود پر کنین. در طول مدت تجسم یادتون باشه که باید همه چیز رو به شکل اول شخص ببینین. نباید خودتون رو تو جایی ببینین، باید اون جا رو از چشم خودتون ببینین. روی مبل یا تخت خواب‌تون آروم بگیرین. عضلات‌تون رو شل کنین و آرامش رو توی دست‌هاتون، تو پاهاتون، توی شونه‌ و گردن، احساس کنین. چشاتونو با یک ذهن کاملا خالی ببندین.

یک نفس عمیق بکشین، و رها کنین. کیفیت نفس کشیدن‌تون، کیفیت زندگی‌تونو مشخص می‌کنه. از بینی نفس بکشین و از دهان خارج کنین. هوا رو توی شش‌ها حبس نکنین و بذارین راهش به سمت شکم باز بشه، طوری که با هر دم شکم‌تون جلو بیاد. یک نفس عمیق بکشین، و رها کنین.

ساعت حوالی شش عصره پاییزه و هوای گرگ و میش آروم داره تاریک می‌شه. روی یک نیمکت چوبی شیک تو یک محیط دنج پر از گلکاری و باغچه‌های زیبا نشستی. نور گرم چراغ‌های پارکی فضا رو روشن کرده و رو به روت یک آب‌نمای بزرگ با هیجان مشغول کاره و با نورپردازی حرفه‌ایش داره مدام رنگ سنگ فرش اطراف رو تغییر می‌‌ده. بوی رطوبت آب و گیاه و هوای تمیز مشام‌تو پر کرده. در اوج آرامش با خودتی. سرتو بر می‌گردونین و به طراحی حرفه‌ای و پر کار نیمکت چوبی می‌ندازی. تو تو فضای دنج پشت خیابون آپارتمان ۳۶۰ متریت تو بهترینو شلوغ‌ترین نقطه‌ی شهر نشستی و داری با خودت خلوت می‌کنی.

یک نفس عمیق بکشین، و رها کنین.

برا تماشای فیلمی که شش ماه منتظرش بودی اومده بودی بیرون یکم تنقلات بخری. مشماتو برمی‌داری بلند میشی تا بری توی خونه فیلمتو شروع کنی. فاصلت با آپارتمانت ۴۰ مترم نمی‌شه. به سمت خونه راه میافتی. به در بزرگ ساختمون که می‌رسی یادت میاد درو باز گذاشته بودی. یک دلشوره‌ی کوچیک به دلت میافته. سریع به سمت آسانسور حرکت می‌کنی. طراحی داخلی لابی این ساختمون مجلل ترکیب سنگ‌های چرمی و چوبه. توجه به چیزی نداریو سریع وارد آسانسور می‌شی. دکمه بالاترین طبقه رو فشار می‌دی و آسانسور به سرعت راه میافته. صورتتو تو دیواره‌های طلایی شفاف و آینه کاریش تماشا می‌کنی.

یک نفس عمیق بکشین، و رها کنین.

در آسانسور که باز می‌شه با احتیاط به سمت در باز آپارتمانت حرکت می‌کنی. وارد خونه می‌شی و به اطراف خونه‌ی بزرگت سرک می‌کشی. این‌جا همون جاییه که یک عمر آرزوش رو داشتی. یک دفعه متوجه سر یکی میشی که پشت بهت رو کاناپه‌ی جلو تلویزیون نشسته. دلشورت تبدیل به ترس می‌شه. آروم به طرفش حرکت می‌کنی. متوجه صدای پات می‌شه و روشو با یک لبخند برمی‌گردونه. عشقت جلوت نشسته. بلند می‌شه و به طرفت میاد. مشما رو میندازی زمین و با تمام وجود بغلش می‌کنی.

این لحظه رو با تموم جزئیات ببینین. همین حالا احساس کنین و به طور کامل لمسش کنین. حالا مرحله‌ی چهارم رو یادتون نره، بعد از تجسم باید کاملا کنارش بذارین. خودتونو با یک چیزی مشغول کنین. امیدوار باشین و این تمرین رو برای همه خواسته‌های زندگی انجام بدین.

 

س‍‍‍‍‍‍‍‍پاس از شما که تا به این‌جا همراهم بودید. شاید لازم باشد که بارها این مطلب را بخوانید یا به پادکست ویدئویی آن بارها گوش دهید. حتما دوباره به سایت طرح طلایی مراجعه کنید، این‌جا مطالب تازه به طور مداوم در این خصوص و توسعه مهارت‌های ضروری زندگی شما منتشر می‌گردد. ویدئوهای دوپینگ تصویرسازی ذهنی مناسب شرایط امروز شماست. این ویدئوها بزرگ‌ترین کمک در جهت بالا بردن افکار و تصاویر ذهن‌تان برای استفاده از قانون جذب است. در پایان، اگر تجربه‌ای در استفاده از قانون جذب برای برگرداندن عشق از دست رفته‌ی خود دارید، حتما این‌جا با ما در میان گذارید.

همین حالا با اشتراک طرح طلایی از تازه‌ترین مطالب و به‌روز رسانی‌ها مطلع شوید.

کاربرانی که این مطلب را دوست داشتند از این موارد نیز استقبال کرده‌اند
۴۱ نظر
 1. سپیده

  سلام و خسته نباشین خیلی عالی بود مقاله و فایل صوتی فقط اینکه یه سوال دارم اینکه تصویر سازی باید هر روز انجام بشه؟

  1. علی عربی

   با سپاس از شما، تجسم و تصویر سازی باید هر روز قبل و بعد از خواب و با درگیر کردن اوج احساسات انجام بشه. حتما مطلب اشتباه بزرگ تجسم رو ببینید.

 2. اتنا

  ممنونم ازتون که علمتون رو در اختیارمون گذاشتین. من بعد از تجسم هر بار گریه ى شدید میکنم، گریه بار منفی نداره بر رویه مدیتیشنم؟

  1. علی عربی

   سپاس از همراهی شما. قانون جذب چیزهای منفی رو زودتر به زندگی جذب می‌کنه، چون که به احتمال خیلی زیاد فرکانس اون‌ها به ما نزدیک‌تره. اگر خواسته‌ای رو در اختیار نداریم، تنها علت اینه که فرکانس انرژی اون خواسته‌ها توی سطح بالاتری از ماست. گریه‌ی شدید وقتی از غم باشه، غم بیشتری رو به زندگی جذب می‌کنه. تنها هدف ما از تجسم، بالا بردن فرکانس انرژی‌مون هست. غم فرکانس منفی و بسیار پایین داره. اگر با تجسم به گریه می‌رسید همین لحظه دست نگه دارید و برای خوب کردن حال‌تون هر کاری انجام بدید. قبل از هر چیز، باید و باید حال خوب داشته باشید. الآن بدترین زمان برای تنها موندنه.

 3. جواد

  باسلام ممنون ازویدیو های خوبتون عاااالی هستن
  توویدیو گفتین رهاسازی منظور تن رو دقیق متوجه نشدم اگه میشه بیشترتوضیح بدین ممنون میشم

  1. علی عربی

   با سپاس از شما. شما باید بتونید عشق‌تون رو رها کنید. باید عشق رو از حالت زمینی و جسم خارج کنید و برای نگه داشتن فرد کنارتون تقلا نکنید. اگر نمی‌تونید رها کنید دو تا مشکل بزرگ دارید:
   ۱. قانون جذب هرگز به درخواست‌تون پاسخ نمی‌ده چون با رها سازی و عدم انتظار نتیجه کار می‌کنه.
   ۲. حسادت و نیازمندی زیاد توی رابطه از خودتون نشون دادید (و هنوز هم می‌دید) و نیازمندی قاتل جذابیت تونه.
   برای رهاسازی قبل از هر چیز نیاز به عزت نفس بالا دارید. حتما منتظر ویدئو پادکست بعدی سایت باشید که در همین خصوصه.

 4. جواد

  عاااالی هستین شما

  1. علی عربی

   سپاسگزارم

 5. mostafa

  سلام استاد خسته نباشید. اول تشکر میکنم برای سایت و پست های کاربردی شما و افسوس میخورم چرا با سایت شما چند ماه پیش آشنا نشدم.
  استاد من با خانمی که خیلی همدیگر رو میخواستیم ۵ سال خیلی روابط خوب و عاشقانه ای داشتیم. تا چند ماه پیش حس کردم با من سرد شده و خلاصه یکی دو نفر حرفای بدی بگوشم رسوندن باعث شک من شد. خلاصه بعد از ۳ ماه این خانم برگشت اما من با کوچیکترین چیزی شکم اضافه شد خلاصه نتونستم خودمو کنترل کنم و تقریبا مطمنم رابطه وجود داشته. اما از طرفی هم میدونم اون رابطه اشتباه هست بنا به دلایلی که اون طرف وجود داره و پایدار نیست.اون موقع تصمیم اشتباهی گرفتم و به برادرشون گفتم. این موضوع باعث شد دشمنی بوجود بیاد منتهی بعد از یک ماه یعنی هفته پیش پست ها و استوری اینستاگرام بنده رو چک میکرد. ۲ روز پیش اومد پی وی و گفت میخوان برن و از این حرفا و باز با وابستگی من رو برو شدن و بازم گفتن ازم متنفر هستن.
  ما روزها و سالهای خیلی خوبی کنار هم داشتیم خاطرات خیلی خیلی خوبی کنار هم داشتیم.
  حالا سوال من اینه با قانون جذب میتونم این تنفر بوجود اومده رو از بین ببرم و تبدیل کنم به دوستی و در نهایت به عشق مجدد یا نه؟
  لطفا کمی راهنماییم کنید ممنون میشم.
  راستی کتاب زندگی خود را بسازیم رو هم خریداری کردم در حال مطالعه هستم.
  ممنون

  1. علی عربی

   درود و سپاس از شما. شما توی موقعیتی سختی هستین و درک‌تون می‌کنم. اما در این موقعیت، بهترین کاری که می‌تونید انجام بدید، رها کردن همه چیز و رفتنه. سرتون رو به چیزی گرم کنید با دوستان با باشگاه؛ یک چیز تازه یاد بگیرید.
   ۵ سال زمان زیادی هست و بدون شک دلتنگی زیادی برای هر دو طرف در پی داره. باید رها کردن رو یاد بگیرید. وقتی یاد گرفتید می‌بینید که همه چیز چقدر ساده بود و چقدر پیچیده می‌دیدید. وقتی رها کنید، دلتنگی ایشون به شدت تحریک می‌شه. یادتون باشه کسی که لایق شما باشه، توی این دنیا وجود داره (خودتونو محدود نکنین).
   قانون جذب فقط یک کار انجام می‌ده و اون جذبه. ممکنه این جذب یک روزه باشه؛ یا یک هفته. تنفر به وجود اومده با دلتنگی از بین می‌ره. اگه بی‌صدا برید، با گذشت زمان، تنفر، آروم جای خودشو به دلتنگی می‌ده و نابود می‌شه. البته فقط اگه بی‌صدا برید و هیچ نشونی ازتون دیده نشه. این اتفاق معمولا بعد ۴۰ تا ۶۰ روز می‌افته.
   مهم‌ترین نکته اینه که: جدا شدن از شما فقط یک دلیل داره، و اون اینه که سطح جذابیت‌تون از متوسط پایین‌تر اومده. با رها کردن و از بین بردن احساس نیازمندی (حسادت، تمنا، بحث)، تا میزان زیادی به جذابیت‌تون اضافه می‌شه. حتما منتظر ویدئو پادکست عزت نفس باشید. به صحبت‌های اول این مطلب خوب توجه کنید. شاید انتخاب بهتری براتون وجود داشته باشه.
   حتما تمرینات کتاب زندگی خود را طراحی کنید رو انجام بدید. مطالعه‌ی تنها، تلف کردن وقت‌تونه.

 6. Baran

  سلام و خسته نباشید به شما و ممنون از ویدیوهای آموزنتون، درمورد قانون جذب این عقیده وجو داره که دو فرد تا وقتی در کنار هم میمونند که همفرکانس باشن در این صورت باز هم میشه شخص خاصی رو جذب کرد یا دوباره برگردوند؟ باتوجه به اینکه هر شخصی قدرت اختیار و انتخاب داره و امکانش هست که نخواد در کنار ما باشه

  1. علی عربی

   با سلام و سپاس از شما. مبحث خیلی پیچیده‌ای رو باز کردین. قانون جذب سرنوشت تمام انسان‌ها رو به هم گره می‌زنه. این یعنی تمام خواسته‌ها و انتخاب‌هایی که بر اساس هم‌جهت بودن فرکانس‌ها می‌شن، جوری کنار هم قرار می‌گیرن که مثل قطعات پازل همون تکمیل کنن. آیا افراد زیادی که تا به‌حال خیلی اتفاقی جذب کردین، قدرت اختیار نداشتن؟ شما هم بخشی از جذب اونا بودین؛ اما نه مستقیم. مثلا شما توی خیابون جلوی یک ماشین می‌پیچین و بحث کوچیکی ایجاد می‌شه و همین بحث و یک بار موندن پشت چراغ، باعث می‌شه که هم شما و هم اون فرد، با افرادی که امروز جذب کردین رو به رو بشین. قانون جذب تمام مردم دنیا رو به هم متصل می‌کنه اما این شمایید که انتخاب می‌کنید با کدوم ادامه بدید.
   می‌شه برگردوند، اما ادامه دادن و موندن به هم‌جهت بودن فرکانس‌ها و جذب‌های بعدی شما و ایشون مربوطه؛ و تمامش از تفکرتون حاصل می‌شه.

 7. هانیه

  خسته نباشید ممنونم از کمکتون من و عشقم ۵ سال با هم زندگی کردیم تو این ۵ سال هم نه خیانتی بود نه قهره طولانی مدت قهرمون بیشتر از ۵ دقیقه نمیشد الان ۵ ماهه کات شدیم و من تو این ۵ ماه خیلی خرابکاری کردم همش دم‌خونشون بودم یا زنگ یا پی ام همش پیگیر بودم البته بماند که اونم هروز و هر ثانیه از طریق اینستاگرام منو چک میکنه تو این ۵ ماه هم‌من هم اون سعی کردیم وارده رابطه جدید شیم اما نشد و این آدم به هیچ عنوان نمیخواد برگرده و به همه میگه از من متنفره و امکان نداره برگرده الان که ۵ ماهه گذشته واقعا با قانون جذب با خرابکاریهای من برمیگرده؟ من واقعا نمیتونم رها کنم چجوری باید بتونم رها کنم؟ تصویر سازی که عاشقشم هروز خودمو بغلش میبینم و چون ما همخونه بودیم هر لحظه کنارم حسش میکنم اما همش دارم تصویر سازی میکنم با این رها کردنه خیلی مشکل دارم و اینکه تا میام انرژی مثبت بدم که برمیگرده یهو دوستاش و‌خانوادش مسگن امکان نداره که برگرده و من از همه جا نا امید میشم با این آدما چیکار میشه کرد؟ که مانع نباشن؟

  1. علی عربی

   با تجربه‌ای که من دارم، بهتون اطمینان می‌دم، بدون شک، دوباره رابطه‌تون شکل می‌گیره. فقط از همین لحظه دیگه ارزش و جذابیت خودتون رو حفظ کنین.
   تنفر نشون دهنده شعله داشتن احساساتش به شماست. بی‌تفاوت شدن خطرناکه. چیزی که شما باید باشید. یک متن و عکس پروفایل هم دربارش نباید وجود داشته باشه.
   بله، توی تنهایی رها کردن سخته. آدم همیشه دنبال پر کردن جای خالی نیازهاش با یک بهانه هست. باید دورتون اون‌قدر با تفریح و کار لذت بخش و دوستان خوب پر باشه که روی این نیاز درونی پوشیده بشه. و این‌جا بهترین زمان برای رها کردنه.
   با اطرفیان به هیچ عنوان، کلمه‌ای در موردش صحبت نکنید. بگذارید بهش گفته بشه که کاملا فراموشت کرده. ما انسان‌ها بنده‌ی توجهیم. اگر توجه (حتی کسی که نسبت بهش بی‌تفاوت هستیم) برداشته بشه؛ بلافاصله جای خالیش حس می‌شه. اگر توجه خیلی زیاد بوده باشه، مثل قطع کردن ناگهانی یک صبحونه‌ی پادشاهی، دیوانه کننده می‌شه. با هر نیازی که از شما می‌بینه، تامین می‌شه. فقط دیگه تامین نکنید.
   منتظر مطلب و ویدئوی عزت نفس از این سایت و یوتوب باشید.

 8. رضا

  سلام.من و پارتنرم ٢ سال با هم در ارتباط بودیم،و به هدف ازدواج،و چندین بار با هم دعوا و بحث خیلی شدیدی کردیم در این ٢ سال،به طوری که این کش تا جایی که تونست کش امد ولی هیچوقت پاره نشد،ولی حدودا ٣ هفته میشه بعد از اخرین دعوا که گفته به هیچ عنوان به این رابطه برنمیگرده!
  و گفته بسیار از من متنفره و از همه شبکه های اجتماعی بلاکم کرده،و گفته نمیتونی خوشبختم کنی و ما به درد هم نمیخوریم،و برو دنباله زندگیت،و تو این مدت من پیگری میکردم ولی فایده نداشت،اخرین متنی که فرستاد این بود که دختر دل بکنه دیگه تمومه!و حتی گفتم با هم بریم مشاوره که تا بتونیم تصمیم درست بگیریم،وای گفته دیر شده !!شما این رابطه چی میبینید؟امیدی به بازگشت هست؟

  1. علی عربی

   با سلام، چیزی که کاملا روشنه، تصمیم احساسیه ایشونه. بله قطعا برگشت وجود داره، اگر شما فضای لازم رو به ایشون بدید و عزت نفس خودتون رو حفظ کنید و بالاتر ببرید. از ایشون مصمم‌تر بشید و صبر داشته باشید. این فضای لازم تا ۶۰ روز زمان می‌بره. و مشکل این‌جاست که اگر خراب کنید، این زمان از اول شروع می‌شه. و اگر زیاد این اتفاق بیافته، ممکنه زمان جدایی بیش از اندازه و باعث سردی یا شکل گرفتن یک رابطه جدید بشه. زمان کمه، حساب شده رفتار کنید.

 9. رضا

  مرسی استاد بابت راهنماییتون،فقط اینکه تا چقدر میتونم امیدوار باشم؟و هنگام بازگشت چه برخوردی باید داشته باشم؟

  1. علی عربی

   میزان امیدواری‌تون به میزان رعایت چیزهایی که مطرح کردم بستگی داره. اگر به طور کامل رعایت می‌کنید، کاملا امیدوار باشید.

 10. ماکان

  سلام ، اگر بخواهیم بیشتر از مطالبی که‌ گفتین در مورد قانون جذب و حذب شخصی که رفته یا. بگیرم و قطعا طرف مقابل زو بر گردونم چکار باید بکنم ؟ یعنی دوره یا مشاوره خصوصی چیزی هست ؟

  1. علی عربی

   سلام، بنده مشاوره خصوصی دارم اما صرفا برای این یک مورد نیازی ندارید. به این ویدئو بارها گوش بدید. مهم‌ترین مسئله، عزت نفس شماست. هرچه عزت نفس بیشتر باشه، جذابیت بیشتره. با عزت نفس پایین، جذابیتی نمی‌مونه و پارتنر دنبال بهانه‌ای برای جدایی می‌گرده. این روزها تعهد دیگه نقشی نداره. تنها عامل حفظ رابطه، جذابیت شماست. میزان جذابیت رو بالا ببرین تا خودش به طرف‌تون بیاد. در مطالب آینده‌ی سایت این مورد رو بیشتر باز می‌کنم.

   1. ماکان

    استاد میشه بصورت خصوصی مشاوره داشته باشیم ؟

    1. علی عربی

     بنده این‌جا به سوالات پاسخ می‌دم، اما اگر فکر می‌کنید حتما جلسه‌ی خصوصی نیاز دارید، از لینک بالای صفحه “مشاوره خصوصی” اقدام کنید.

 11. ارزو

  سلام استاد عزیز ممنونم برای راهنماییتون و وقت و حوصله ای که برای اموزش و همچنین برای پاسخگویی میذارید
  من و عشقم هشت سال باهم بودیم و روزهای خپب و تلخ کنار هم داشتیم ایشون در دوران سخت بعد از طلاق من همراهم بودن طوری که تونستم درسم رو ادامه بدم ارشدم رو تموم کنم و در یکی از بهترین مراکز علمی کشور استخدام بشم من هم همراه ایشون بودم تا مدرک دکتراشون رو بگیرن …. بعد اینهمه سال یک ماه پیش به من گفتند که قضیه ازدواج با منو مطرح کردن و مخالفت شذه از سمت خانوادشون من گفتم تو جامعه سنتی من حق میدم بهشون و باید بیشتر تلاش کنیم ولی در اوج ناباوری من ایشون شروع کردنبه بهانه جویی و گفتن من با خانوادت جور نیستم جمله ای که بذای بار اول میشنیدم و باور دارم بهانه ست … روز اخر به من با پیام گفتن تو برام همیشع دست یافتنی بودی هیچ وقت ترس از دست دادنتو نداشتم …. زندگی فقط احساسات نیس…. من هم گفتم امشب از دستم دادی و دیگه هیچ پیامی بینمون ردو بدل نشده من از اون شب در هیچ کدوم از شبکه های اجتماعی نیستم
  خواسته م اینه دوباره برگردیم کنار هم و ایندمونو بسازیم میشه راهنماییم کنین که چه کاری برای برگردوندنشون باید انجام بدم ؟

  1. علی عربی

   با سلام و سپاس، شرایط شما از شرایط ۹۹ درصد جدایی‌ها جلوتره و احتمال بازگشت بسیار زیاد و تقریبا قطعی هست. بله خانواده بهانه هست. هر دلیلی که برای جدایی آورده می‌شه در هر شرایط، فقط یک بهانه هست. یک توجیهه که افراد برای شما و خودشون میارن. مسئله اصلی میزان جذابیته و جالب این‌جاست که خودشون صادقانه بهتون گفتن. بله، در دسترس بودن شما رو تموم می‌کنه. آدم‌ها تا زمانی به چیزی علاقه‌مند هستن که سعی دارن اونو به دست بیارن. حالا هم بهترین کار ممکن رو انجام دادید. توی عکس پروفایل و متن‌هایی که ازتون وجود داره به هیچ عنوان نباید نیازمندی دیده بشه. محو بشید تا جای خالی‌تون دوباره احساس نیاز به دست یابی‌تون رو به وجود بیاره. حتی در مواردی که فرد یک رابطه جدید شروع می‌کنه، این جای خالی می‌تونه اون رابطه رو خراب کنه. به خصوص در شرایط بی‌نظیری که شما داشتید. حسادت، دم دست بودن، جر و بحث و توهین، قاتل جذابیت‌تونه. یادتون باشه که بعد از شکل گرفتن دوباره‌ی رابطه، کنترل رو حتی برای یک ساعت رها نکنید.

 12. ارزو

  خیلی ممنونم از پاسخ سریع و صریحتون
  در مورد بالابردن حس جذابیت امکانش هست راهنمایی بفرمایید چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  1. علی عربی

   بزرگ‌ترین عامل ایجاد جذابیت، سطح عزت نفس شماست. مهم‌ترین نکات توی پست آخر اینستاگرام گفته شده؛ اما منتظر یک ویدئو و مطلب بزرگ و متفاوت در خصوص بالا بردن عزت نفس (Self-esteem یا Self-worth) از بنده باشید.

 13. نفس

  سلام استاد گرانقدر ممنون میشم که رابطه منم یک بررسی کنید و بنده رو راهنمایی کنید
  من و عشقم حدود یکسال دوست بودیم.و بعد ایشون خانواده اشون رو برای جلسات معارفه به خانه ی ما اوردن و تاریخ مراسم خواستگاری مشخص شد.اما خانواده ایشون بعد از ی مدت ب بهانه ها مختلف ک یکی از بهانه ها خواهر های ایشون بودن تاریخ مراسم رو بهم زدن که با مخالفت شدید پدرم روبرو شدن و خود ایشون گفتن ک از دیدشان تمام مراسمات منتفی هستش و بهم زدن.روز بعد ک وسایل رو پدرم پس داد ایشون باهام تماس گرفتن و بی نهایت گریه میکردن که مراسم بهم زدن و طلب بخشش کردن.طی ۵ ماهی ک الان همه چیز تموم شده ۳ بار همدیگر رو ب بهانه های مختلف دیدیم.تا اینکه بار اخر ایشون فحاشی کردن و گفتن ک از من متنفر هستند ودیگه نمیخوان منو ببینن.منم اونروز که الان ۲ماه میگذره هم خطمو عوض کردم و هم در تمام شبکه های اجتماعی خارج شدم.
  اما تمام وجود دل و روحم میخواد برگرده چون ما هم روزای بد داشتیم هم خوب اما روزای خوبمون خیلی بیشتر بود.اینقدر همه چی رو تموم شده میدونستیم ک وسایل خونه رو با هم میگرفتیم
  ب نظرتون احتمال بازگشت هست؟ناگفته نماند من الان بی رغبت حتی ب شروع رابطه اونم ازدواج با فرد دگه ای شدم و فقط اون رو دوس دارم لطفا راهنماییم کنید/پیشاپیش از زمان و وقتی ک میگذارید سپاسگذارم

  1. علی عربی

   سلام، بنده نمی‌دونم در اون سه بار ملاقات این پنج ماه چه اتفاقی افتاده و چرا شروع به فحاشی کردن. اما اگه روابط جسمی بوده، شانس برگشت خیلی بالاتره. باید از شبکه‌های اجتماعی خارج می‌شدید اما خط‌تون رو عوض نمی‌کردید. الان چطور می‌تونن برگردن؟ ببینید، اگر خواهان برگشت هستید، راه رو باز بگذارید، اما نه طوری که ذره‌ای نیاز از سمت‌تون القا کنه. به تلگرام برگردید تا متوجه بشن خط قبلی هنوز فعاله. اما بدون عکس تازه از خودتون. هیچ اشاره‌ای هم به نافرجامی‌های زندگی و سرنوشت و عشق توی بایو و تصاویر پروفایل نباید وجود داشته باشه. در صورتی که راه رو باز بگذارید اما هیچ نیازمندی نشون ندید، شانس برگشت هست.
   حالا که وضعیت خانواده‌ها به این شکل شده، شما باید تمام اراده‌تون رو برای از کوره در نرفتن و حفظ آرامش به کار ببندین. چون بعد بازگشت ایشون هم دوباره این اتفاق رخ می‌ده. متاسفانه من تا به‌حال ندیدم که بعد از دریده شدن پرده‌ی بین افراد با فحاشی، دوباره وضع مثل سابق بشه. باید تمام عمر از این رابطه مثل یک فرد بدون پا مراقبت کنین. این فرد دوباره پا در نمیاره اما با مراقبت روزانه می‌شه زنده و شاد نگهش داشت. منتظر مطالب آینده‌ی سایت باشید.

 14. ارزو

  خیلی ممنو از راهنماییتون حتما پست های اینستاگرام را مطالعه خواهم نمود. پیرو سوالی که دوستمون “نفس” از شما پرسیدند برای من هم سوالی پیش اومده… من از روزی که با پارتنرم ارتباطی ندارم حدود ۱۰ روز میگذره و از اون روز به بعد نه وارد تلگرام و واتسپ و اینستا نشدم ولی خطم روشنه به نظرتون باید این رویه را ادامه بدم؟
  سوال دوم اینکه : این دوره جدایی رو به چشم کم کردن سیگنال ها و احساس منفی میدونم که تو رابطه ایجاد شده است . به نظرتون آیا تو این مدت باید به ایشون فکرکنم ؟ یا نه وقتی یاد ایشون میفتم باید ذهنمو منحرف کنم؟ اکثر اوقات که یادشون میفتم پیش خودم میگم خدایا کمکم کن تا رابطه درست بشه…
  خیلی ممنونم از شما و راهنمایی های عالیتون

  1. علی عربی

   اگر می‌خواید از قانون جذب برای بازگشت ایشون استفاده کنید، بله باید طبق مراحل همین صفحه فکر کنید و احساس کنید. اما یادتون نره که قانون جذب با انتظار نتیجه کار نمی‌کنه. روی لحظه تمرکز کنین. این دوره خود به خود احساسات منفی رو از بین می‌بره و دلتنگی رو جایگزین می‌کنه.
   شما برای درگیر کردن ایشون دو راه دارید، تحریک کنجکاوی و تحریک حسادت. تحریک حسادت گاهی کار خطرناکیه چون ممکنه ضربه متقابل بخورید – آش نخورده و دهان سوخته! با کاری که انجام می‌دید یعنی خروج از شبکه‌های اجتماعی، کنجکاوی ایشون رو تحریک می‌کنید، اما اگر بعد بیست یا سی روز جواب نگرفتید، احتمالا جذابیت به قدری پایین اومده که کنجکاوی جواب نمی‌ده و باید برید سراغ گزینه دوم.
   توجه داشته باشید که من از جزئیات رابطه و بریک آپ شما هیچ اطلاعی ندارم و بر اساس اطلاعات محدودی که دادید پاسخ می‌دم. بعضی جزئیات هم به شدت مهم هستن.

  2. Fatemeh

   سلام
   حدود سه ماه از جدایی ما میگذره و‌من تو‌ این مدت اشتباهات زیادی انجام دادم از در دسترس بودن گرفته تا ابراز نیاز و گریه و ..
   اابته طرف مقابلم هم بعد جدایی بارها گفته دوسم داره اما بنا به دلایل خودش نمیخواد بصورت جدی ادامه بده
   با توجه به اشتباهات من ایا امیدی هست که با این روشها این رابطه مجددا برگرده؟

 15. امین

  سلام،آیابعدازگذشت یکسال ونیم ازراابطه امکان بازگشت وجوددارد،باتوجه به اینکه عشق من گفته دیگه بهت فکر نمیکنم واصلابرنمیگردم،آیامیشه جذبش کنم،من در آخرین ملاقات ناراحت شدم و به ایشان فحاشی کردم،حدود۴ماه قبل،حالاایشان به علت فحاشی حاضربه برقراری تماس نیستند،شمارشوعوض کرده،آیا امیدی هست به بازگشت ایشان؟ممنون

  1. علی عربی

   یک سال و نیم زمان خیلی زیادی هست. احتمالا طی این مدت شما باز با حسادت نیازمندی زیاد اعلام کردید و با فحاشی علاوه بر خراب کردن وجه‌تون، اوج نیازتون رو رسوندید. به‌نظر میاد که شما اون‌قدرها زمان ندارید و باید با استفاده از قانون جذب و تحریک حسادت ایشون ریسکی رو انجام بدید. استراتژی دقیقی نیاز دارید. قبل هر اقدام تمام جوانب رو در نظر بگیرید.

 16. فافا2000

  سلام با تشکر از مطالب عالی سایتتون
  من و شریک عاطفیم مدت سه سال باهم بودیم طی این سه سال ایشون میگفتن از جانب خودشون مطمعن هستن که قصد ازدواج با من رو دارن اما از جانب خانواده شون اطمینان ندارن که قبول میکنند یا خیر
  بعد از مدتی مشخص شد که خانواده ایشون هم مشکلی ندارند اما بعد از چند ماه خودشون گفتن که فکر کردن و به این نتیجه رسیدن که جدایی به نفع هردوی ما هست. یکسری دلایل از جمله خانواده هامون که کاملا در یک سطح هستن و ایشون تمایل دارن با خانواده ای با سطح بالاتر از خودشون وصلت کنند آوردن . من اویل یکی دوبار از ایشون خواستم که برگردن اما با قاطعیت گفتن که تصمیمشونو گرفتن
  بنابراین منم دیگه پیگیر نشدم و گرچه حال روحیم خیلی خرابه اما هرگز به روم نیاوردم ‌ اینم بگم که ما تو محل کار هرروز به ناچار رو به رو میشیم و سلام و علیکی هم داریم
  اما بعد چند ماه هنوز پیگیر احوال بنده هستن و اگر مشکلی پیش بیاد سعی میکنن کمکم کنن و از این قبیل رفتار ها
  سوال اینجاست که ایا در این مورد هم دلایل ایشون بهانه هست و علت اصلی از بین رفتن جذابیت هست؟
  با این روش میتونم این رابطه رو برگردونم؟

  1. علی عربی

   سلام و سپاس از شما. در این مورد یا بهانه هست و یا قصد امتحان شما وجود داره. در هر دو حالت، شما نباید اجازه بدید رابطه وارد فاز دوستی ساده (جاست فرند) بشه. این دوستی بدترین وضعیت ممکن بعد رابطه هست. یا رابطه عمیق، یا هیچ. اگر این رابطه براتون اهمیت داره، کاری کنید که با ایشون رو به رو نشید. در بعضی موارد مثلا داشتن فرزند مشترک، این کار غیر ممکن می‌شه. نه تنها نباید احساس نیاز نشون بدید، که باید کنجکاوی ایشون رو از هر طریقی که خودتون بهتر می‌دونید تحریک کنید. اگر چاره‌ای جز دیدن هر روزشون ندارید، باید یک تغییر بزرگ درون‌تون دیده بشه. پوشش، چهره یا هر چیزی که کنجکاوی و کمی حسادت‌شون رو، تحریک کنه. اگر اومدن سمت‌تون پاسخ ندین، خیلی وقت‌ها تنها دلیل خبر گرفتن از شما، رفع کنجکاویه و بعد از دو روز صحبت، دوباره از زندگی‌تون خارج می‌شن و یک ضربه‌ی دوباره می‌خورید. تا اطمینان کامل از پشیمونی حاصل نشده، پاسخ ندید.

   1. فافا

    با وجود اصراری که قبلا برای برگشتنشون‌کردم و در دسترس بودنم و ابراز نیاز کردنم تو این چندماه بازم امیدی وجود داره که با انجام این مراحل رابطه درست بشه؟
    البته اینم بگم ایشون خودشونم چند بار گفتن که علاقه دارن به من ولی خب حاضر به ادامه نیستن

 17. امین

  سلام،پیروسوال قبلی،چگونه حسادت ایشون رو تحریک کنم؟ممنون

 18. سحر

  سلام ممنون از سایت خوبتون.یه سوال داشتم.توی مرحله رها سازی چون ما دونفر همکار هستیم من واقعا گیج میشم که چه طوری برخورد بکنم ینی حتی سلام هم نکنم سرکار بهشون؟پیام دادن که هیچی میدونم نباید بدم ولی نمیدونم دقیق باید چه طوری رفتار کنم میشه راهنماییم بکنید.

 19. سحر

  سلام سوالی که پرسیده بودم تایید نشد؟

 20. سحر

  دقیقا همونجوری که گفتید هستش حتی وقتی رفتارم سر کار کمی باهاشون تغییر میکنه بیشتر حواسشون هست کوچکترین کاریم پیش بیاد سریع برطرف میکنن و میخاستن رابطه در حد همکاری بمونه!!ولی من اولش گفتم که نمیشه اینجوری یهو بشه همکاری ولی بعدش چندباری پیام دادمو جواب دادن ولی کلا میخوام قطع کنم رابطه رو چند روزه ینی اینکارو کردم ولی واقعا نمیدونم چه طوری

 21. فافا

  این تجسم‌و‌تصویر سازی که میگید به چه صورت باشه ینی خاطرات رو‌ تو ی ذهنمون بیاریم یا اون اتفاقی که میخوایم بیفته مثلا من میخوام طرفم برگرده و خواهان شروع رابطه باشه اینو باید تصور کنم ؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.